چرا خیارشور گران شد؟

چرا خیارشور گران شد؟

رئیس اتحادیه خواروبار فروشان می‌گوید: خیارشور دبه‌ای هشت کیلویی ۱۴۰ هزار تومان است. با توجه به افزایش قیمت درهای آهنی کنسروها و همچنین افزایش قیمت تمام شده بسته‌بندی و میزان تورم عمومی جامعه قیمت خیارشور هم گران شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با افزایش قیمت بسته‌بندی قیمت اقلام خوراکی مثل خیارشور طی یک هفته هشت درصد گران شده است. البته افزایش قیمت آهن نیز در افزایش قیمت کنسروها همچون کنسرو خیارشور بی‌تاثیر نبوده است. حال طبق گفته فعالان بازار سالانه براساس نیاز مردم 150 تن خیارشور تولید و بسته‌بندی می‌شود و کمبودی در بازار وجود ندارد. اما چرا در چند وقت اخیر خیارشور گران شده است؟

در همین حال رئیس اتحادیه خواروبارفروشان درباره چرایی افزایش قمیت خیارشور در هفته‌های اخیر به تجارت‌نیوز گفت: قیمت خیارشور 700 تا 800 گرمی در واحدهای صنفی خرده فروشی 34 هزار تومان است. در یک هفته اخیر با توجه به افزایش قیمت درهای آهنی کنسروها و همچنین افزایش قیمت تمام شده بسته‌بندی و میزان تورم عمومی جامعه قیمت خیارشور هم طی یک هفته هشت درصد گران شد.

صفر فرهمند جم با اشاره به قیمت انواع خیارشور افزود: خیارشور دبه‌ای هشت کیلویی 140 هزار تومان است. همچنین خیارشور 400 گرمی هم 24 تا 29 هزار تومان است.

از سوی دیگر محمدرضا مرتضوی، رییس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی و دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از افزایش ۱۳۰ تا ۱۵۰ درصدی قیمت مواد پتروشیمی و در پی آن افزایش هزینه‌های بسته‌بندی صنایع غذایی در ماه‌های اخیر خبر داد و به ایسنا گفته است: «وقتی صنایع مادر مثل پتروشیمی، فولاد، برق و غیره به صورت بی‌رویه افزایش قیمت داشته باشند روی صنایع دیگر هم تاثیر می‌گذارد. بنابراین قطعاً یکی از دلایل افزایش قیمت‌ کالاهای مختلف در ماه‌های اخیر همین است و دلیل دیگر هم نوسانات نرخ ارز است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا