قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۱۲/۱۱

در حالی که دلار تضعیف شده و مجلس نمایندگان آمریکا بسته محرک مالی ۱.۹تریلیون دلاری را به‌تصویب رسانده است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد افزایش حدود یک‌درصدی بود.

به گزارش «نبض‌بانک»؛  به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.93 درصد افزایش به 1750 دلار و 23 سنت رسید. روز جمعه قیمت فلز زرد به پایین‌ترین رقم از ماه ژوئن یعنی 1716 دلار و 85 سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل نیز با 2.23 درصد رشد به 1748 دلار و 10 سنت رسید.

به‌دنبال افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا، قیمت طلا در روز جمعه شاهد افت 3درصدی بود و بیشترین افت ماهانه از نوامبر 2016 را به ثبت رساند.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در مؤسسه آکسی گفت: «کاهش نسبی سوددهی اوراق قرضه و تضعیف دلار سبب شده است طلا مجدداً اندکی افزایش یابد».
وی افزود: تصویب بسته محرک مالی در مجلس نمایندگان آمریکا نیز تأثیری مثبت بر بازار طلا داشته است.

با تصویب بسته محرک مالی 1.9 تریلیون دلاری در مجلس نمایندگان، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اولین پیروزی خود را در زمینه تصویب لوایح مالی به دست آورده است.

ارزش دلار از بالاترین رقم یک هفته گذشته که در جلسه قبل به‌ثبت رسیده بود عقب‌نشینی کرده و سبب بالا رفتن جذابیت طلا برای خریدارانی شده است که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

بسته محرک مالی می‌تواند تبعات تورمی به‌همراه داشته باشد و در این وضعیت طلا محل امنی برای سرمایه‌گذاری جهت در امان ماندن سرمایه‌گذاران از تأثیرات تورمی به‌شمار می‌رود، در عین حال افزایش سوددهی اوراق قرضه سبب کاهش جذابیت بازار طلا برای سرمایه‌گذاران می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا