بانک ذخیره استرالیا صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی را مورد بررسی قرار می دهد

بانک ذخیره استرالیا یک ماه پس از اینکه اعلام کرد نیازی به ارز دیجیتال بانک مرکزی ندارد، تحقیقات بر سر چگونگی صدور آن را از سر گرفته است.

به گزارش نبض بانک ، تونی ریچاردز، مدیر ارشد سازمان سیاست گذاری پرداخت های مالی بانک ذخیره استرالیا در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد این نهاد بانکداری به دقت چگونگی طراحی، حاشیه سود احتمالی، الزامات حقوقی و قضایی و حجم تقاضای بازار هدف ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار خواهد داد.

اواسط ماه سپتامبر سال جاری بانک ذخیره ارز استرالیا اعلام کرد برنامه ای برای صدور ارز دیجیتال ندارد و همین امر باعث شد موضوع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی از دستور کار بانک ذخیره ارز استرالیا خارج شود.

بر خلاف رمزارزها که در بستر شبکه های عمومی بلاک چین طراحی می شوند، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در بستر دفترهای دیجیتال خصوصی و با مرکزیت مرجع ثالث توسعه پیدا می کنند

ریچاردز با اشاره به وجه تسمیه رمزارزها با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی عنوان کرد بر خلاف رمزارزها که در بستر شبکه های عمومی بلاک چین طراحی می شوند، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در بستر دفترهای دیجیتال خصوصی و با مرکزیت مرجع ثالث توسعه پیدا می کنند.

ریچاردز در ادامه به روش های صورت گذاری و طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی استرالیا اشاره کرد و گفت جدای از پژوهش های فنی بانک ذخیره استرالیا در زمینه صدور ارز دیجیتال به صورت عمومی، این نهاد بانکداری درباره صدور ویژه انواع ارز دیجیتال برای نهادهای خصوصی، تحقیقات خود را ادامه خواهد داد.

بانک ذخیره استرالیا نگرش باز و گشوده ای در قبال ارزهای دیجیتال دارد

تونی ریچاردز در ادامه گفت بانک ذخیره استرالیا نگرش باز و گشوده ای در قبال ارزهای دیجیتال دارد و در صورت ایجاد یک چارچوب قضایی در ارتباط با چگونگی فعالیت نهادهای صادر کننده رمزارز، بانک مرکزی استرالیا اقدامات ویژه ای را برای نهادینه سازی رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین انجام خواهد داد.

سکه نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا