قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۶/۲۲

به گزارش ” نبض بانک “ ، به نقل از رویترز، پس از آنکه بانک مرکزی اروپا و کنگره آمریکا از تصویب طرح های محرک مالی بیشتر برای تقویت اقتصادهای بحران زده دو سوی آتلانتیک خودداری کردند قیمت طلا روز جمعه شاهد افت قیمت بود هرچند که نگرانی از کندی ترمیم اقتصادی سبب شد تا قیمت هفتگی طلا افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، قیمت طلا در پایان معاملات دیروز با 0.28 درصد کاهش به 1940 دلار و 55 سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز و برای تحویل در ماه دسامبر با با 0.83 درصد افت به 1947 دلار و 90 سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر شرکت اوآندا گفت: «عدم تصویب اقدام محرک اقتصادی از سوی بانک مرکزی اروپا تا حدودی موجب ناامیدی شده زیرا انتظار این بود که شاهد اقدامات بیشتری باشیم.» رئیس بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه از اعلام بسته محرک اقتصادی جدید خودداری کرد و سنای آمریکا نیز به طرح جمهوری خواهان در خصوص یک بسته محرک مالی جدید رای نداد زیرا دموکرات ها به دنبال بسته محرک مالی بزرگتری هستند.

دانیل پاویلونیس استراتژیست ارشد بازار طلا در شرکت آر جی او گفت: «بازارها در حال گذار به یک دوره جدید پسا کرونایی هستند که در آن دیگر مثل گذشته خبری از بسته های محرک مالی نیست.»

بسته های محرک مالی بی سابقه ارائه شده از سوی بانک های مرکزی جهان طی ماه های گذشته سبب شده تا قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون 28 درصد افزایش یابد.

به گفته پاویلونیس به دلیل پیش بینی ناپذیری وضعیت بازارهای بورس، وضعیت اقتصاد جهانی و همچنین انتخابات ماه نوامبر ریاست جمهوری آمریکا قیمت طلا ممکن است تا پایان سال به 2300 دلار نیز برسد.

به گفته مویا: «ترمیم بازار کار آمریکا کاملا متوقف شده و کنگره هیچ بسته مالی جدیدی را برای کمک به اقتصاد این کشور تصویب نکرده است. طی نشست هفته آینده فشار زیادی به فدرال رزرو وارد خواهد شد تا رویکرد حمایتی خود را حفظ کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا