قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۲۰

قیمت بیت کوین که سهم ۳۹.۷۳ درصدی از کل بازار ارز دیجیتال را در اختیار دارد، امروز ۲۰ شهریور ماه با ثبت کاهش ۲.۸۹ درصد به ۴۵،۳۱۷ دلار معادل ۱،۲۸۵،۶۵۶،۵۰۱ تومان رسید.

به گزارش «نبض‌بانک»؛بیت کوین همچنان در مسیر کاهشی حرکت میکند. قیمت بیت کوین امروز ۲۰ شهریورماه با افت ۲.۸۹ درصد به ۴۵،۳۱۷ دلار معادل ۱،۲۸۵،۶۵۶،۵۰۱ تومان رسید.

بیت کوین شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۵۲.۴۹ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۳۹.۷۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۳۹.۸۵ میلیارد دلار است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴،۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۰.۱۳ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۱ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

بیت کوین این هفته نیز حرکت صعودی خود را ادامه داد و به تدریج به ۵۳۰۰۰ دلار رسید که بالاترین سطح قیمت در ۴ ماه گذشته بود؛ تا اینکه ناگهان در عرض چند ساعت ۱۰ هزار دلار از ارزش خود را از دست داد و روز سه شنبه به ۴۳۰۰۰ دلار رسید.

با وجود اندک بهبودی که پس از آن حاصل شد، دیروز در حدود ۴۶۰۰۰ دلار باقی ماند. این ارز تلاش کرد تراز ۴۷۰۰۰ دلار را به چالش بکشد و حتی برای مدت کوتاهی از این سطح فراتر رفت، اما خرس‌ها به بازی برگشتند و بار دیگر آن را به پایین کشاندند.

در حال حاضر، بیت کوین پایین‌تر از ۴۶۰۰۰ دلار قرار دارد.

جدال بین دیدگاه‌های صعودی و نزولی در بازاررمزارز به شدت بالا گرفته و فشار فروش نیرومند باعث شده است تا حتی اخبار بسیار مثبت بازار نظیر آغاز بررسی لایحه قانونی اعلام شدن بیتکوین و ارز‌های دیجیتالی دیگر در پاناما نیز نتوانند منجر به یک صعود نیرومند شوند. برخی از تحلیلگران معتقدند بازار در ماه سپتامبر وارد فاز استراحت و حتی اصلاح خواهد شد پیش از آن که حرکت صعودی اش را از سر گیرد.

اگرچه نمودار‌های کوتاه مدت نزولی به نظر می‌رسند، اما روند کلی در داده‌های بنیادی، فنی و زنجیره‌ای همچنان صعودی است، و نشان می‌دهد که بیت کوین در چند ماه آینده به احتمال زیاد بالاتر خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا