نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان رسید. قیمت یورو هم کاهش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۳۲ هزار و ۵۲۵ تومان فروخته شد. همچنین قیمت سکه طرح جدید با کاهش ۰.۴۹ درصدی، با قیمت ۱۲ میلیون و ۱۸۳ هزار تومان فروخته شد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) نیز با کاهش ۰.۴۴ درصدی به قیمت ۱۱ میلیون و ۵۸۱ هزارتومان فروخته شد.

به گزارش «نبض‌بانک»؛قیمت انس جهانی طلا بدون تغییر قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۷۸۷ دلار قرار دارد. البته برخلاف روند بدون تغییر قیمت انس جهانی طلا، بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با کاهش قیمت مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از افت ۰.۰۴ تا ۱.۳۶ درصدی را تجربه کردند.

 بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که قیمت سکه طرح جدید با کاهش ۰.۴۹ درصدی، با قیمت ۱۲ میلیون و ۱۸۳ هزار تومان فروخته شد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) نیز با کاهش ۰.۴۴ درصدی به قیمت ۱۱ میلیون و ۵۸۱ هزارتومان فروخته شد.
همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۶ میلیون و ۱۰۰  هزار تومان و ۳ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان قیمت گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت دو میلیون و ۳۱۱ هزار تومان فروخته شد.
قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت گذاری، با ۰.۵۳ درصد کاهش به پنج میلیون و ۵۸ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۰.۵۹ درصدی به یک میلیون و ۶۶ هزار تومان رسید.

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند نزولی نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر ارز آمریکایی با افزایش قیمت معامله شد. نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان رسید. قیمت یورو هم کاهش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۳۲ هزار و ۵۲۵ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز ظهر روز گذشته به قیمت ۸۱۰ هزار تومان به فروش می‌رفت.
همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۷ هزار و ۴۳۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۳۲ هزار و ۳۷۵ تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۳۲ هزار و ۶۰۰ تومان و نرخ خرید ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌کنند.

در صرافی نیز ملی قیمت دلار و یورو با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۶ هزار و ۸۲۵ تومان و ۲۶ هزار و ۲۹۴ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت بالا نسبت به بازار آزاد با قیمت ۳۱ هزار و ۷۱۴ تومان فروش و با نرخ ۳۱ هزار و ۸۶ تومان خریداری شد.

قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟
لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با کاهش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به هفت هزار و ۴۹۵ تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۳ هزار و ۲۵۰ تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به هفت هزار و ۴۷۵ تومان و ۳ هزار و ۲۳۰ تومان رسیده است.

قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۳۸ هزار و ۸۵ تومان رسید. همچنین هر پوند هم با ۳۷ هزار و ۸۸۵ تومان خریداری شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا