ریزش شاخص سریالی شد

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۳۰ شهریورماه، با کاهش ۳۶ هزار واحدی به کار خود پایان و کانال ۱.۴۰۰ هزار واحدی را از دست داد.

به گزارش «نبض‌بانک»؛  افت ۳۶هزار و ۵۳۵واحدی شاخص کل (۲.۶درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۱هزار واحدی قرار داد.
شاخص‌ هم وزن نیز ۲.۶درصد افت کرد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۶هزار و ۸۰۰میلیارد تومان رسید. نمادهای فولاد، شستا و کگل بیشترین تاثیر در افت شاخص کل بورس را به عهده داشتند.

حقوقی‌ها امروز حدود هزار و ۲۴۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۹۹۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۷درصد یعنی هزار و ۹۱۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۸درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» و «استخراج سایر معادن» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد شکام، شپنا و فوکا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به فرابورس، کیمیاتک و کیبیسی معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز معادل ۱۸۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی فرابورس ایران با برتری ۷۳میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۱۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۳۳۰میلیارد تومان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا