قیمت طلا امروز چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰

قیمت هر انس طلای جهانی، امروز چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ بر اساس آخرین معاملات تا ساعت ۹:۳۰، به ۱۷۶۲ دلار رسید، در ایران قیمت هر گرم طلا کاهش یافته است و به ۱ میلیون ۱۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش «نبض‌بانک»؛هر اونس طلا بر اساس آخرین قیمت‌های امروز چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ در بازار‌های جهانی 1762 دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار 1 میلیون و 129 هزار و 400 تومان است.

هر انس طلا در بازارهای جهانی
1 هزار و 762 دلار
هر گرم طلای ۱۸ عیار
1 میلیون و 129 هزار و 400 تومان

نحوه تعیین قیمت طلا

اگرچه طلا هم مانند هر کالایی تابع عرضه و تقاضا است، اما به دلیل وجود بانک‌های بزرگ طلا و بانک‌های مرکزی در سرتاسر دنیا، معاملات طلا به گونه‌ای انجام می‌شود که در نهایت قیمت این کالا در بازار‌های جهانی یک قیمت واحد است. هر روز کاری قیمت جهانی طلا به صورت توافقی و در دو نوبت از طریق بانک‌های بزرگی که صاحبان شمش طلا هستند به صورت تلفنی تعیین می‌شود. در واقع صبح و بعد از ظهر به وقت لندن (صبح نیویورک) ۵ بانک بزرگ شمش طلا در تماس‌های تلفنی با یکدیگر تعیین قیمت می‌کنند. در این تماس‌های تلفنی رییس گروه، قیمتی را اعلام می‌کند و این پنج بانک با تماسی که با مشتریان خود می‌گیرند نهایتاً در زمان محدودی که شاید به ده دقیقه نرسد به یک قیمت توافقی برای خرید و فروش طلا دست پیدا می‌کنند و قیمت توافق شده به دنیا اعلام می‌شود و مبنای باز شدن بازار قرار می‌گیرد. در این معاملات، واحد معامله ۱۰ شمش طلا است. وزن شمش‌های طلا حدود ۴۰۰ اونس است. این شمش‌ها در یکی از بانک‌های شمش طلا در لندن تحویل می‌شود. قیمت توافقی بین پنج بانک بزرگ مبنایی قرار می‌گیرد تا دیگر بانک‌ها و مشتریان عمده برا مبنای آن اقدام به خرید و فروش کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا