نبض بانک:بانک‌های وال استریت:ترامپ یا بایدن؟

طی چند سال گذشته بانک‌های وال استریت و کارمندانشان تمایل بیشتری به سمت دموکرات‌ها پیدا کرده و پول بیشتری به این حزب کمک کرده‌اند.

البته بخشی از این تلاش با هدف شکل دادن یک حمایت دو حزبی که تا پیش از سال 2009 داشته‌اند رخ داده است. چرا که پس از این سال‌ها و متمایل شدن بانک‌ها به سمت جمهوری‌خواهان باعث شد بسیاری از دموکرات‌ها با آنها دشمن شوند.

به گزارش نبض بانک ، جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکاست و در حال مبارزه با دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری‌خواه و کنونی این کشور است توانسته در ماه‌های گذشته با فاصله زیادی کمک‌های بیشتری را نسبت به ترامپ جذب کند.

این مسئله در باره حجم کمک‌های مالی بانک‌های آمریکایی به مبارزات انتخاباتی هم صادق است.

در حالی که بایدن توانسته حدود سه میلیون دلار از بانک‌های تجاری آمریکایی کمک مالی دریافت کند این رقم برای ترامپ تنها 1.4 میلیون دلار بوده است.

این نسبت البته در مقایسه با انتخابات سال 2012 که نخستین انتخابات پس از بحران مالی سال 2009 بود بسیار متفاوت است به گونه‌ای که در آن سال میترامنی نامزد جمهوری‌خواه 5 و نیم میلیون دلار از بانک‌های تجاری کمک مالی دریافت کرد اما اوبامای دموکرات تنها دو میلیون دلار کمک مالی از بانک‌ها دریافت کرده بود.

بانک‌های وال استریت و کارمندان آنها از جمله آنهایی بودند که بیشترین کمک مالی را به رامنی در سال 2012 داشته‌اند و این در حالی است که هیچ مؤسسه مالی در میان حامیان جدی اوباما به چشم نمی‌خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا