توسعه‌دهندگان اتریوم خبر دادند: به‌ راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ خیلی نزدیک هستیم

توسعه‌دهندگان اتریوم ۲.۰ اعلام کردند که برای راه‌اندازی بیکن چین (Beacon Chain) شبکه جدید این ارز دیجیتال آماده هستند. با شروع به کار بیکان چین، فاز صفر اتریوم ۲.۰ نیز راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش کریپتوپوتیتو، بن ادگینگتون (Ben Edgington)، توسعه‌دهنده کانسنسیس (ConsenSys) که بر روی نسخه جدید شبکه اتریوم کار می‌کند، در پست اخیر خود اعلام کرد که همه چیز برای راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲.۰ آماده است.

اولین بخش از راه‌اندازی فاز صفر، اجرای قراردادهای سپرده‌گذاری است. این بخش تا به اینجا با تأخیری اندک پیش می‌رود؛ گفته می‌شود که توسعه‌دهندگان منتظر نتایج آزمایش‌های امنیتی و عملکردی کتابخانه (لایبرری) «BLST» هستند.

ادگینگتون اعلام کرده است که انتظار دارد طی هفته جاری نتایج این آزمایش‌ها آماده شود. او در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که هنوز اطمینان کافی نسبت به پایداری شبکه وجود ندارد.

قرار است تا در آینده‌ای نزدیک بیکان چین شبکه آزمایشی مدالا (Medalla) بار دیگر فعالیت خود را شروع کند. فعالیت این شبکه آزمایشی برای مدتی به‌دلیل وقفه در فعالیت اعتبارسنج‌ها متوقف شده بود. برای اینکه تراکنش‌ها در شبکه به قطعیت (تأیید نهایی) برسند، باید دو سوم اعتبارسنج‌ها آنها را تأیید کنند. این در حالی است که اخیرا میزان مشارکت به حدود ۵۰ درصد رسیده بود.

ادگینگتون با انتقاد از نبود اعتبارسنج‌های کافی در شبکه، گفت که با عرضه شبکه زینکن (Zinken)، شاهد کاهش شدید در تعداد اعتبارسنج‌ها بودیم.

مشکل شبکه‌های آزمایشی که در آن خبری از انگیزه (مالی) نباشد، همین است: مشارکت‌نکردن در شبکه باعث از دست دادن چیزی نمی‌شود.

او همچنین عنوان کرد که به توسعه‌دهندگان کلاینت‌های اتریوم مهلت داده شده است تا اشکالات فنی نرم‌افزارهای خود را حل کنند، اما یکی از کلاینت‌ها که بیشترین کاربر را در شبکه آزمایشی داشته است، همچنان با چالش‌هایی روبه‌رو است.

می‌توان گفت که اعلام رسمی راه‌اندازی بیکان چین و قرارداد سپرده‌گذاری، به احتمال زیاد باعث افزایش قیمت اتریوم خواهد شد. در حال حاضر، قیمت اتریوم به‌دنبال شکستن مقاومت ۴۰۰ دلاری است. از سوی دیگر، قیمت بیت کوین، ارز شماره یک بازار، چندی پیش توانست تا اوج ۱۴,۰۰۰ دلاری پیش رود و همین مسئله می‌تواند افزایش قیمت اتریوم را هم تسهیل کند.

مقاومت پراهمیت بعدی اتریوم، ۴۲۰ دلار است. اگر اتریوم بتواند تا این محدوده پیش رود، شانس خوبی برای رسیدن به اوج قیمت سال ۲۰۲۰ خود و رسیدن به ۴۸۰ دلار خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا