مشکل ترخیص کالا با بانک مرکزی است

علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در بازدید سرزده از سازمان توسعه تجارت الکترونیک اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت راه اندازی سامانه جامع تجارت است که هنوز کامل نشده، اما مرتب در حال توسعه است.  در بازدید امروز مشخص شد که این سامانه کار خود را به خوبی انجام می‌دهد چراکه حجم مراجعه‌کنندگان حضوری به مراتب کاهش یافته است.

به گزارش نبض بانک ، وزیر صمت بیان کرد: به دلیل کمبود منابع ارزی، تعداد افرادی که در صف تخصیص ارز یا ترخیص کالا هستند، قابل توجه است که بر این اساس هماهنگی بسیار مناسبی در زمینه اولویت تخصیص ارز انجام گرفته است.

رزم حسینی ادامه داد: واردکنندگانی که در کشور مبدا ارز دارند، از امروز می‌توانند به کمک این ارز‌ها واردات انجام دهند.

او تصریح کرد: در هفته‌های گذشته هم اندیشی زیادی بین بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی صورت گرفته که نتیجه‌ آن تسهیل در تخصیص ارز برای واردات و توسعه صادرات خواهد بود.

وزیر صمت در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص دپوی مواد اولیه در انبار‌های گمرک بیان کرد: کالا‌هایی که معمولا در گمرک دپو می‌شوند و دیر به دیر ترخیص می‌شوند، در زمینه تخصیص ارز مشکل دارند و تعاملات بانک مرکزی باید قوی‌تر شود.

رزم حسینی ابراز کرد: در مواقعی هم مشکل ترخیص مربوط به وزارت صمت است، اما واردات کالای مورد نظر از پیش غیر قانونی اعلام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا