همتی: ناهماهنگی شدید بین دستگاه های کشور

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی از تخصیص به موقع ارز کالاهای اساسی خبر داد. در عین حال گفت برخی ناهماهنگی‌ها بین برخی دستگاه‌ها وجود دارد.

به گزارش نبض بانک ، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود در دومین سالگرد تحریم‌های همه جانبه رئیس جمهور آمریکا علیه ملت ایران، نوشت: 13 آبان دو سال پیش دولت آمریکا تحریم‌های جامع زیر را با هدف فروپاشی اقتصادی ایران علیه کشور ما به اجرا درآورد.

«فعالیت بندرگاهی، کشتیرانی و صنایع کشتی سازی ایران از جمله خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مبادلات نفتی و هر گونه خرید مواد پتروشیمی از ایران و شرکت ملی نفت ایران، هر گونه مبادله بین مؤسسات مالی، بین‌المللی با بانک مرکزی ایران یا مؤسسات مالی ایرانی و….»

در دومین سالگرد اجرای تحریم‌های سنگین آمریکا و علیرغم فشار سخت معیشتی به دهک‌های پایین‌تر درآمدی جامعه که بخشی از آن هم بی‌تردید ناشی از مشکلات و ناهماهنگی داخلی بود ملت بزرگ ایران با سربلندی ایستادگی کرد و امروز نظاره‌گر جدال دو جناح داخلی آمریکا علیه یکدیگر می‌باشد.

بانک مرکزی هم روزهای سختی را پشت سر گذراند ولی با تخصیص و به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و ضروری کشور اجازه نداد که کمبود جدی در نیازهای اساسی مردم ایجاد شود. انصاف نیست که برخی ناهماهنگی‌های موجود بین برخی دستگاه‌ها و نیز تلاش‌هایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز انجام می‌گیرد به دلیل صبوری و رعایت مصالح کشور توسط بانک مرکزی غیر واقع تحت عناوینی نظیر جلوگیری از روان شدن تجارت و عامل دپوی کالا به حساب بانک مرکزی گذاشته شود.

فارغ از توقعات و فشارهای بی‌موردی که برخی زیاده خواهان دارند و تلاش کسانی که به طور مداوم با هدف عدم شفافیت دنبال دور زدن سیاست‌های ارزی و ریالی هستند بانک مرکزی ضمن تاکید بر برنامه‌های اصولی خود پیگیر سیاست‌ها و اهداف مهم کنترل تورم، تقویت ارزش پول ملی و کمک به رشد تولید خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا