جلسه بررسی دلایل گرانی پوشک بچه

عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار در حاشیه نشست ستاد تنطیم بازار  اظهار کرد: با توجه به سخنان امروز مقام معظم رهبری درباره وضعیت بازار جلسه ویژه‌ای با حضور اعضای اصلی ستاد تنظیم بازار برگزار شد و موضوعات مختلفی مورد بررسی قرار گرفت. کالا‌هایی از جمله مواد پروتئینی و سایر اقلامی که در هفته‌های گذشته نوساناتی را تجربه کرده بود هم مورد بررسی ستاد قرار گرفتند.

او ادامه داد: با هماهنگی وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی به گمرک اجازه داده شد تا کالا‌های اساسی و مواد اولیه واحد‌های تولیدی را با اخذ تعهد از واحد‌های واردکننده و پس از پرداخت عوارض قانونی تا حد ۹۰ درصد ترخیص کند تا کالا‌های رسوبی وارد چرخه تولید و بازار شوند.

قبادی گفت: در دو روز گذشته، ۲۵ هزار تن از برنج‌های دپویی با همین مصوبه جدید ترخیص شد و قطعا تاثیر بسیار زیادی در بحث کالا‌های مصرفی کشور خواهد داشت. بنا شد تا مازاد تولید گوشت قرمز توسط پشتیبانی امور دام خریداری و در زمان لازم در بازار توزیع شود.

او افزود: وضعیت قیمت گوشت قرمز نسبت به چند روز گذشته بهبود پیدا کرده و بازار مرغ و تخم مرغ هم با بهبود تامین نهاده‌های دامی رو به بهبود است. تولید مرغ به وضعیت بسیار خوبی خواهد رسید تا با کمترین نرخ مصوب در بازار توزیع شود.

قبادی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه  خبرنگاران جوان درباره افزایش قیمت شدید پوشک بچه گفت: فردا جلسه‌ای با وزیر صمت خواهیم داشت؛ گزارشاتی از افزایش قیمت این محصول به دست ما رسیده که دلایلی از جمله مواد اولیه دارد، اما جزئیات آن را فردا اعلام خواهم کرد.

دبیر ستاد تنطیم بازار درباره ورود مقام معظم رهبری به موضوع بازار گفت: تنطیم بازار به صورت هفتگی برگزار شده و بر موضوع بازار تمرکز داشتیم، اما با اعلام مقام معظم رهبری قطعا تلاشمان را بیشتر از گذشته خواهیم کرد. گاهی یک خبر ممکن است باعث افزایش تقاضا و کاهش در سطح عرضه شود، اما این به معنای کمبود نیست؛ کالا به میزان کافی وجود داشته و اغلب به موضوع روانی مربوط می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا