ادعای پیروزی ترامپ ارزش ارزهای بازارهای نوظهور را کاهش داد

 پس از آنکه دونالد ترامپ به شکلی زودهنگام در حالی که آراء از رقابتی تنگاتنگ بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر می‌دهند، اعلام پیروزی کرد و از دادگاه عالی خواست تا دخالت کند شاخص ارزش ارزهای بازارهای  نوظهور در جهان بیشترین افت روزانه خود از ماه مارس تا کنون را به ثبت رساند.

به گزارش نبض بانک ، تا دیروز بسیاری از سرمایه‌گذاران و سهامداران روی پیروزی قاطع جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا حساب می‌کردند و معتقد بودند در مجلس سنا و نمایندگان هم دموکرات‌ها پیروز می‌شوند.

اما نتایج آراء تا این ساعت نشان می‌دهد که فعلا این تصورات نقش بر آب است و بیانیه ترامپ برای کشاندن پای دادگاه عالی آمریکا احتمال بالا آمدن ترامپ را بیشتر کرده است.

ویتولد بهرکه،‌ کارشناس مؤسسه نوردیا در کپنهاگ، می‌گوید بازارها در حال رفتن از تصور پیروزوی قاطع بایدن به سمت سناریوی بالا گرفتن تنش‌های سیاسی و نتایج مناقشه و درگیری بر سر نتیجه انتخابات هستند.

وی می‌گوید سخت است درباره پیروز انتخابات صحبت کنیم یا بگوییم که بایدن پیروز می‌شود و یا بر سر نتیجه انتخابات شاهد تنش خواهیم بود.

شاخص MSCI ارزهای بازارهای نوظهور امروز 0.8 درصد ریخت و بدترین عملکرد را پزوی مکزیک با 4 درصد سقوط داشته است.

رند آفریقای جنوبی هم 2.2 درصد از ارزش خود را از دست داد و لیر ترکیه هم روند نزولی خود را از سر گرفت.

در بازارهای خارجی هم ارزش یوآن چین 0.7 درصد پایین آمد.

با توجه به انتظار بازارها برای پیروزی بایدن طی هفته‌ای که گذشت شاهد رشد آن بوده‌ایم اما حالا که آرا کمی به سمت ترامپ چریبده و سرمایه‌گذاران در حال دور کردن دارایی خود از دلار و اوراق قرضه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا