تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین، پولکادات، بیت کوین اس‌وی و چین لینک به گزارش نبض بانک ، را برای امروز (۱۵ آبان) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

خرس‌های بازار طی چند روز گذشته حتی موفق به پایین آوردن قیمت بیت کوین تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۳,۰۵۷ دلار نبوده‌اند. این نشان می‌دهد که خریداران در بستن موقعیت‌های خود عجله ندارند. همچنین این امر ممکن است دلیل جذب گروه دیگری از خریداران و هدایت قیمت تا رکورد جدید خود در سال ۲۰۲۰ در شمع امروز باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه اشباع خرید همچنان نشان‌دهنده‌ی برتری خریداران است. با تثبیت قیمت طی روز گذشته در بالای سطح ۱۴,۱۰۲ دلار، می‌توان گفت که موج صعودی بعدی آغاز شده است. مقاومت کلیدی بعدی قیمت در ۱۶,۲۰۰ دلار قرار دارد.

به‌هرحال، شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز همچنان در حال نشان ‌دادن واگرایی منفی است. این عامل معمولاً نشانه‌ای معتبر از تضعیف شتاب روند است. بااین‌حال در یک روند صعودی پرقدرت، مانند چیزی که در وضعیت فعلی بیت کوین شاهد آن هستیم، این نشانه تا زمانی که قیمت به سمت پایین ریزش کافی نداشته باشد، به تأخیر خواهد افتاد.

دیدگاه صعودی قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی و ریزش به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد. چنین حرکتی تلاش فروشندگان را به‌منظور بازگشت به بازار نشان خواهد داد. با حرکت قیمت به زیر حمایت ۱۲,۴۶۰ دلار، این گروه بار دیگر قدرت خواهند گرفت.

 • مقاومت‌ها: ۱۶,۲۰۰
 • حمایت‌ها: ۱۴,۱۰۲ – ۱۳,۰۵۷ – ۱۲,۴۶۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

خریداران با ریزش قیمت اتریوم تا خط روند صعودی در ۳ نوامبر به بازار ورود کردند. به دنبال این حرکت قیمت در روز گذشته به بالای خط روند نزولی و مقاومت ۳۹۵ دلار رفته است. این امر نشان می‌دهد که اصلاح کوتاه‌مدت قیمت تمام شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در آغاز چرخش به‌سمت بالا است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به ناحیه مثبت خود جهش کرده است. با این تفاسیر برتری با خریداران خواهد بود. اگر قیمت به بالای ۴۲۰ دلار هدایت شود، ادامه رشد قیمت تا ۴۵۰ دلار و سپس ۴۸۸.۱۳۴ دلار ممکن خواهد بود.

دیدگاه صعودی قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی یا مقاومت بالاسر و ریزش به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۷۲ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌: ۴۲۰ – ۴۵۰ – ۴۸۸.۱۳۴
 • حمایت‌: ۳۷۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

خریداران بار دیگر با ریزش قیمت ریپل در ۳ نوامبر تا حمایت ۰.۲۲۹۵ دلار وارد بازار شدند، اما همچنان موفق به هدایت قیمت به بالای میانگین‌های متحرک نبوده‌اند. این عوامل دفاع پرقدرت خرس‌ها را از این سطح نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی از برتری فروشندگان هشدار می‌دهد. اگر این افراد موفق به پایین آوردن قیمت به زیر ۰.۲۲۹۵ دلار شوند، ادامه ریزش تا ۰.۲۱۹۷۱۲ دلار وجود خواهد داشت. نقض این حمایت به‌معنی ادامه روند نزولی خواهد بود و اولین حمایت در این مسیر در ۰.۱۹ دلار قرار خواهد گرفت.

در طرف مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی جهش داشته باشد و به بالای میانگین‌های متحرک در ۰.۲۴۴ دلار حرکت کند، احتمال نوسانات محدود قیمت به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۴۴
 • حمایت‌ها: ۰.۲۲۹۵ – ۰.۲۱۹۷۱۲ – ۰.۱۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در ۳ نوامبر تا ۲۳۱.۹۳ دلار به پایین کشیده شده است. اما با توجه به فتیله‌های بلند شمع قیمت در تایم‌فریم روزانه می‌توان گفت که خریداران با ریزش قیمت تا این سطح به بازار وارد شده‌اند. طی دو روز گذشته خریداران با ریزش دوباره قیمت تا این سطح باری دیگر ورود کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

این جهش قوی قیمت نشان می‌دهد که گاوها با قدرت در حال دفاع از این سطح هستند. به‌هرحال شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر ۴۲، نشان‌دهنده برتری فروشندگان است. احتمال ورود خریداران در بازیابی قیمت تا این میانگین متحرک در ۲۵۵ دلار وجود خواهد داشت. اگر قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت بالاسری چرخش کند و به زیر سطح ۲۳۱.۹۳ دلار حرکت کند، ادامه ریزش تا ۲۱۰ دلار و در زیر آن تا ۲۰۰ دلار وجود دارد.

این دیدگاه نزولی با افزایش شتاب قیمت و حرکت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه منتفی خواهد شد. دراین‌صورت احتمال رشد بیشتر قیمت تا ۲۷۲ و ۲۸۰ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۵۵ – ۲۷۲ – ۲۸۰
 • حمایت‌ها: ۲۳۱.۹۳- ۲۱۰ – ۲۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک در دو روز گذشته به زیر خط روند صعودی قیمت رفته است، اما خریداران در این ریزش قیمت تا حمایت ۹.۷۶۶۵ دلار، وارد بازار شده‌اند. خرس‌ها در وضعیت فعلی برای به تأخیر انداختن پولبک (بازگشت قیمت) تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۱ دلار و در بالای آن تا ۱۱.۱۹۹ دلار تلاش خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب هر دو میانگین متحرک صعودی بوده و شاخص قدرت نسبی به زیر ۴۴ رفته است. بنابراین می‌توان گفت که فروشندگان دست بالاتر را دارند. اگر این افراد موفق به پایین کشیدن قیمت به زیر ۹.۷۶۶۵ دلار شوند، ادامه ریزش قیمت تا ۸.۳۸۱۷ دلار و در زیر آن تا ۶.۹۰ دلار ممکن خواهد بود.

دیدگاه نزولی قیمت با تشدید ورود خریداران در جهش فعلی و هدایت قیمت به بالای ۱۱.۱۹۹ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی احتمال رشد قیمت تا ۱۳.۲۸ دلار را افزایش خواهد داد.

 • مقاومت‌ها: ۱۱.۱۹۹ – ۱۳.۲۸
 • حمایت‌ها: ۹.۷۶۶۵ – ۸.۳۸۱۷ – ۶.۹۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۲ نوامبر در زیر سطح ۲۸.۴۳ دلار بسته شده است. این حرکت، الگوی سقف دوقلو را با هدف ۲۴.۸۶ دلار در قیمت فعال کرده است. در وضعیت فعلی خریداران در تلاش برای دفاع از حمایت ۲۵.۶۶۵۲ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به‌هرحال، شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر ۳۷، هشدار از ادامه روند نزولی می‌دهد. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۲۵.۶۶۵۲ دلار هدایت کنند، ادامه روند نزولی تا حمایت کلیدی ۲۲ دلار وجود خواهد داشت.

دیدگاه نزولی قیمت با ورود خریداران در ریزش فعلی و حرکت قیمت به بالای ۲۸.۴۳ دلار، منتفی خواهد شد. با وقوع چنین حرکتی احتمال رشد قیمت تا ۳۲ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۸.۴۳- ۳۲
 • حمایت‌ها: ۲۵.۶۶۵۲ – ۲۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

خریداران در ۳ نوامبر در ریزش قیمت لایت کوین تا ۵۱.۲۰۲۷ دلار باقدرت به بازار ورود کرده‌اند. این افراد از ریزش قیمت در روز جاری نیز حمایت کرده و وارد موقعیت‌های خرید شدند. این امر را می‌توان از فتیله‌های بلند شمع‌های روزانه متوجه شد. به‌طورکلی می‌توان گفت که گاوها در حال دفاع از ناحیه حمایتی ۵۱ الی ۵۲.۳۶ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۳ دلار شوند، رشد قیمت تا ۵۶.۵۰ دلار وجود خواهد داشت. به‌هرحال شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه میانی، نشان از تعادل بین عرضه و تقاضا دارد.

اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کند، فروشندگان بار دیگر برای پایین‌کشیدن قیمت به زیر ناحیه حمایتی مذکور تلاش خواهند کرد. در صورت وقوع چنین حرکتی، به فشار فروش افزوده خواهد شد و احتمال ریزش قیمت تا حمایت بعدی قیمت در ۴۶ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۵۳ – ۵۶.۵۰
 • حمایت‌ها: ۵۲.۳۶ – ۵۱ – ۴۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

خرس‌ها در تلاش برای پایین آوردن قیمت پولکادات به زیر سطح ۳.۸۰ دلار هستند. با وقوع چنین حرکتی احتمال ریزش قیمت تا حمایت کلیدی ۳.۵۳۲۱ دلار وجود خواهد داشت. ریزش قیمت به زیر این حمایت منجر به آغاز روند نزولی جدید خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)

شیب هر دو میانگین متحرک نزولی است و شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی در حال نوسان است. این عوامل برتری فروشندگان را می‌رساند. با حرکت قیمت به زیر ۳.۵۳۲۱ دلار، ادامه ریزش قیمت تا ۲.۶۰ دلار و در زیر آن تا ۲.۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

دیدگاه نزولی قیمت با دفاع خریداران از ناحیه حمایتی ۳.۵۳۲۱ الی ۳.۸۰ دلار و هدایت قیمت به بالای میانگین‌های متحرک در ۴.۱۸ الی ۴.۲۸ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی منجر به نوسانات عرضی قیمت به‌مدت چند روز دیگر خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۴.۱۸ – ۴.۲۸
 • حمایت‌ها: ۳.۸۰ – ۳.۵۳۲۱ – ۲.۶۰ – ۲.۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

فتیله‌های بلند قیمت کاردانو در تایم‌فریم روزانه در ۳ نوامبر نشان‌دهنده‌ی جریان خرید گاوها در ریزش قیمت تا ۰.۰۸۹۳ دلار است. اما حرکات قیمت در روز گذشته حاکی از تثبیت‌نشدن قیمت در سطوح بالاتر است

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان‌دهنده برتری خرس‌ها در بازار است. بنابراین احتمال ورود این افراد با پولبک (بازگشت قیمت) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود خواهد داشت. اگر قیمت به زیر ۰.۰۸۹۳ دلار حرکت کند، ادامه ریزش تا ۰.۰۷۵۵۷۰۱ دلار وجود خواهد داشت.

دیدگاه نزولی قیمت با حرکت آن به بالای میانگین‌‌های متحرک در ۰.۰۹۹۰ دلار منتفی خواهد شد. در چنین شرایطی، رشد قیمت تا ۰.۱۰۴۰۴۴ دلار و در بالای آن تا ۰.۱۱۴۲۲۴۱ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۹۹۰ – ۰.۱۰۴۰۴۴ – ۰.۱۱۴۲۲۴۱
 • حمایت‌ها: ۰.۰۸۹۳ – ۰.۰۷۵۵۷۰۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی در ۳ نوامبر به بالا جهش کرده است و خریداران در تلاش برای جهش‌دادن دوباره قیمت در روز جاری از سطح ۱۴۶.۱۲ دلار هستند. این عوامل نشان‌دهنده جریان انباشت قیمت در ریزش آن تا ناحیه حمایتی ۱۳۵ الی ۱۴۶.۲۰ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ نوامبر (۱۵ آبان)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به‌هرحال، در صورتی که خریداران طی چند روز آینده در هدایت قیمت به بالای خط روند نزولی و میانگین‌های متحرک در ۱۶۴ دلار موفق نشوند، فروشندگان بار دیگر برای پایین آوردن قیمت به زیر ناحیه حمایتی مذکور تلاش خواهند کرد. در این صورت احتمال آغاز روند نزولی جدید با هدف ۱۰۰ دلاری وجود خواهد داشت. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه منفی نشان‌دهنده‌ی غلبه‌ی روند نزولی بر صعودی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا