قیمت روز خودرو (۹۹/۸/۱۸)/ پراید ۹۰میلیونی خریدار ندارد

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل با اشاره به کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: قیمت انواع خودرو نسبت به هفته‌های گذشته حدود ۲۵درصد کاهش یافته اما همچنان خریداری در بازار وجود ندارد.

به گزارش نبض بانک ،  سعید موتمنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصاد‌آنلاین درباره وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: از دو هفته پیش قیمت خودرو نیز همسو با سایر بازار‌ها مثل طلا و ارز وارد مدار کاهشی شده به طوریکه در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افت ۲۰ تا ۲۵درصدی قیمت انواع خودرو‌های داخلی، مونتاژی و خارجی هستیم.

او ادامه داد: البته روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو از دو روز پیش شدت گرفته تا جاییکه امروز پراید به مرز ۱۰۰میلیون تومان رسید اما خریداران حاضر به خرید این خودرو با قیمت ۹۰میلیون تومان هم نیستند.

به گفته این فعال بازار خودرو، خودرو همچنان کشش کاهش بیشتر را دارد و بر همین اساس خریداران فعلا منتظر ریزش قیمت‌ها هستند اما تعداد فروشندگان در بازار بیشتر شده است.

موتمنی تاکید کرد: اگر نرخ ارز با همین روند کاهش یابد،  خودرو ارزان‌تر خواهد شد و به همین ترتیب طی دو هفته آینده قفل بازار هم شکسته و معاملات از سرکرفته می‌شود.

قیمت روز خودرو ۱۸آبان ماه۹۹

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل درباره قیمت‌های امروز خودرو بیان کرد: در بازار آزاد تهران قیمت پراید۱۱۱ به حدود ۱۲۵میلیون، پراید۱۳۱ حدود ۱۰۲میلیون و قیمت پراید۱۳۲ هم به ۱۰۷میلیون تومان رسید؛ این درحالیست که قیمت پراید۱۱۱ طی هفته‌های گذشته در برخی آگهی‌ها به بیش از ۱۴۰میلیون تومان هم رسیده بود اما حالا در قیمت‌های فعلی مشتری ندارد.

او اضافه کرد: همچنین قیمت تیبا۲ در بازار امروز حدود ۱۴۵میلیون، ساینا ۱۴۳میلیون، کوییک ۱۵۵میلیون و قیمت سمند ۱۹۳میلیون تومان است.

قیمت انواع پژو در بازار آزاد

موتمنی با تشریح قیمت انواع پژو در بازار آزاد تهران گفت: امروز قیمت پژو۴۰۵ به حدود ۲۰۶میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۲ تقریبا ۲۰۵میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۵ و مدل وی‌۸ این خودرو به حدود ۲۸۰میلیون تومان رسید؛ همچنین قیمت پژو۲۰۷ دنده‌ای در بازار آزاد حدود ۳۲۵میلیون، پژو۲۰۷ اتوماتیک ۴۸۰میلیون و قیمت پژو۲۰۰۸ از یک میلیارد و ۲۰۰میلیون به یک میلیارد تومان رسیده است.

او در پایان تصریح کرد: لازم به ذکر است که این قیمت‌ها تقریبی بوده و هر کدام از خودرو‌ها در بازار آزاد تا حدود ۱۰میلیون تومان کمتر از نرخ اعلام شده قابل معامله هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا