تشریح سیاست‌گذاری بانک سپه در عرصه کلان اقتصادی

تشریح سیاست‌گذاری بانک سپه در عرصه کلان اقتصادی

مدیرعامل بانک سپه در دیدار با رییس فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت مجلس شورای اسلامی، سیاست گذاری‌های مهم این بانک در عرصه کلان اقتصادی و توجه ویژه به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را تشریح کرد.

به گزارش نبض بانک ، اقتصادآنلاین؛ محمدکاظم چقازردی در مراسم دیدار و اهدای لوح سپاس توسط رییس فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت مجلس شورای اسلامی که با حضور وی در بانک سپه صورت گرفت، ضمن تشکر از نگاه و توجه مجلس و رییس فراکسیون مذکور به بانک سپه، افزود: قبل از آغاز فرآیند ادغام، ۲۵ درصد از نیروی انسانی این بانک را اعضای خانواده معظم، شهدا و ایثارگران و جانبازان تشکیل می‌داد و اکنون نیز بانک سپه با تکیه به نیروهای ارزشی خود در تمام عرصه‌های نظام حضور فعال دارد.

وی ضمن تاکید بر حاکمیت انضباط اداری و مالی در بانک سپه تصریح کرد: این بانک به‌تناسب حجم فعالیت‌های خود یکی از کم حاشیه‌ترین و سالم‌ترین بانک‌های کشور است و در مراجع نظارتی کمترین پرونده تخلفات را دارد.

چقازردی به حضور فعال اعضای بسیج بانک سپه در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: توجه ویژه به کارکنان عضو خانواده معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان و همچنین خدمات‌رسانی مطلوب به اعضای خانواده‌های معظم شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس جزو برنامه‌های اولویت‌دار بانک سپه است.

 سپه، بانک پیشرو در کمک به تحقق اهداف شعار سال

وی در مورد اقدامات بانک سپه برای تحقق اهداف شعار سال طی ۵ سال اخیر اظهار داشت: سال ۱۳۹۵ که مقام معظم رهبری شعار سال را حمایت از تولید اعلام کردند اردیبهشت‌ماه همان سال بانک سپه ۱۰ هزار میلیارد ریال برای حمایت از تولید اختصاص داد و بعد از بانک سپه سایر بانک‌ها نیز این اقدام را آغاز کردند.

مدیرعامل بانک سپه به نقش مؤثر این بانک در اجرای پروژه‌ها با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: با توجه به مقررات سخت‌گیرانه صندوق توسعه ملی و ریسک بالای استفاده از محل این صندوق، بانک‌ها برای بهره‌مندی از منابع آن رغبت چندانی نشان نمی‌دهند؛ اما بانک سپه با مسئولیت‌پذیری و برآورده کردن خواسته‌های صندوق، بخش قابل‌توجهی از منابع صندوق توسعه ملی را به اجرای پروژه‌های بزرگ و ملی اختصاص داده و در این زمینه جزو دو بانک اول کشور است.

 اختصاص ۱۰ میلیارد دلار به ۲۵ پروژه در حوزه نفت و گاز

مدیرعامل بانک با اشاره به اجرای بزرگ‌ترین طرح پالایش گاز خاورمیانه با حمایت بانک سپه اظهار داشت: پروژه پالایش گاز بیدبلند (۲) با راهبری بانک سپه به‌صورت مشارکت نامه سندیکایی به مبلغ ۲ میلیارد و ۲ میلیون دلار تامین مالی شد و برای تامین خوراک این پروژه قرار است یک میلیارد دلار دیگر به این پروژه تزریق شود.

وی یادآور شد: گازهای استخراجی از میدان‌های نفتی به محصولات ارزشمند تبدیل و از هدر رفتن منابع ملی جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل بانک سپه مجموع تامین مالی پروژه‌های حوزه نفت و گاز توسط بانک سپه از سال ۱۳۹۴ تاکنون را ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اعلام کرد.

چقازردی خاطرنشان کرد: بانک سپه با تامین مالی ۲۵ پروژه راهبردی و ملی حدود ۱۰ میلیارد دلار قرارداد با صندوق توسعه ملی منعقد کرده است.

 در تمام مناطق مرزی و کم برخوردار پروژه داریم

وی تاکید کرد: در تمامی استان‌ها به‌ویژه در مناطق مرزی و کم برخوردار حداقل یک پروژه مهم و کلیدی با تامین مالی بانک سپه عملیاتی شده که به بهبود و ارتقای معیشت بخشی از ساکنان این مناطق کمک کرده است.

وی به مشارکت بانک سپه در تامین برق موردنیاز کشور اشاره کرد و گفت: این بانک با تامین مالی نیروگاه‌های نظیر هریس، ارومیه، منجیل، گیلان و امثال آنها به تولید ۲ هزار مگاوات برق در کشور کمک می‌کند که رقم قابل‌توجهی است.

مدیرعامل بانک سپه یادآور شد: این بانک طی چند سال اخیر برای کمک به توسعه صنعت گردشگری ۱۶۵ طرح بزرگ در این بخش را تامین کرده است.

 ۲۵۳هزار بنگاه کوچک اقتصادی زیر چتر حمایتی بانک سپه

مدیرعامل بانک به توجه ویژه بانک سپه به بنگاه‌های کوچک اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: حدود ۲۵۳ هزار بنگاه کوچک اقتصادی زیر چتر حمایتی بانک سپه قرار دارند و برای تامین سرمایه درگردش این واحدها حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده‌ایم.

مدیرعامل بانک سپه در مورد اقدامات این بانک برای کمک به اقشار و صنوف آسیب‌دیده ناشی از بیماری کرونا گفت: حدود ۶۰ درصد از اعتبار اختصاص‌یافته برای پرداخت به صنوف آسیب‌دیده و بیش از ۵۰ درصد اعتبار مربوط به ودیعه مسکن را پرداخت کرده‌ایم و بانک سپه در این زمینه از بانک‌های موفق محسوب می‌شود.

وی در مورد عملکرد بانک سپه در کمک به تسهیل ازدواج جوانان گفت: این بانک سالانه حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال منابع خود را بابت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج اختصاص می‌دهد و تسهیلات واجد شرایط در زمان اندک پرداخت می‌شود.

 بانک سپه همسو با سیاست‌های دولت حرکت می‌کند

چقازردی ضمن تاکید بر همسویی بانک سپه با سیاست اقتصادی دولت، اظهار داشت: این بانک درامهال تسهیلات بخش کشاورزی و کمک به آسیب دیدگان ناشی از سیل و زلزله و امثال آنها از بانک‌های پیشقدم و همراه دولت است.

مدیرعامل بانک سپه یادآور شد: این بانک برای حمایت از صنعت خودروسازی به‌ویژه قطعه سازان کشورمان ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات در این بخش پرداخت کرده است.

وی گفت: بانک سپه سال گذشته ۳۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تامین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی پرداخت کرد.

 اتمام فرآیند ادغام سایر بانک‌ها در آینده نزدیک

چقازردی ضمن اشاره به پروژه ملی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه گفت: در گام نخست اجرایی این طرح با ادغام بانک‌های مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان سابق به بانک سپه طی یک هفته ۹ هزار کارمند این بانک‌ها در بانک سپه جذب شدند و ظرف مدت ۴۸ ساعت تابلوی ۸۰۰ شعبه آنها تعویض شد.

وی از اتمام فرایندهای ادغام سایر بانکهای باقی مانده در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد با اتمام کامل پروژه ادغام، این بانک قدیمی کشور با همکاری بانک مرکزی، ستادکل نیروهای مسلح و وزارت امور اقتصادی و دارایی افتخار اجرای بزرگ‌ترین پروژه اصلاح ساختار نظام بانکی با عنایت خدای متعال نهایی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا