جزییات جلسه غیرعلنی بورسی مجلس

محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه 23 شهریور ماه) قوه مقننه در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه غیرعلنی پارلمان، گفت: در جلسه امروز مباحث مفصلی پیرامون مسائل مربوط به بازار سرمایه انجام شد که هم از سوی مسوولان دولتی و هم از سوی نمایندگان نظرات کارشناسی مطرح شد.

وی با بیان اینکه رشد قابل توجه بازار بورس از ابتدای سال جاری تا حدود یک ماه پیش و نزول ناگهانی آن در یک ماه گذشته قابل تامل است، افزود:  مسائل مختلفی نظیر عرضه چند لایه برخی از شرکت‌های وابسته به دولت در بازار از جمله عوامل رشد کاذب و قابل توجه بازار سرمایه شد.

سخنگوی هیات رئیسه ادامه داد: از نظر کارشناسان، دولت باید اطلاعات مربوط به شرکت‌های پرریسک و ریسک متوسط و ریسک پایین را در اختیار افراد قرار می‌داد تا شرایط پایدارتر بوده و شاهد رشد کاذب و نزول ناگهانی در این بازار نباشیم و افراد با علاقه و اطمینان در این بازار حضور یابند.

فرهنگی در ادامه با اشاره به اظهارات وکلای ملت در جلسه غیرعلنی، بیان داشت: نمایندگان در این جلسه تاکید داشتند که در حوزه سیاستگذاری، دولت مسوول تحلیل سیاست‌ها نیست بلکه مسوول اتخاذ سیاست است در این جلسه ما شاهد تحلیل سیاست‌هایی از سوی مسوولان اجرایی بودیم در حالیکه باید اتخاذ سیاست‌های صحیح در حوزه اجرایی رخ دهد.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به بخش دیگری از جلسه غیرعلنی مجلس، گفت: مسائلی درباره نواسانات بازار ارز نیز مطرح شد و نمایندگان انتقادهایی را نسبت به سیاست‌هایی که از گذشته در این باره تعیین شده بود مطرح کردند و در عین حال راهکارهای اجرایی نیز مطرح شد. مقرر شد تا در جلسه فردا صبح رئیس مجلس با روسای کمیسیون‌های تخصصی و مسوولان اجرایی راهکارهای جامع تری برای این موضوع دیده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا