بولتون: همنوایی جمهوری‌خواهان با ترامپ عقب‌گرد است

به گزارش نبض بانک ،

به نقل از ایسنا، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید در مطلبی از حزب جمهوری‌خواه انتقاد و این حزب را به “همراهی کردن” با دونالد ترامپ‌ پس از شسکت انتخاباتی او متهم کرده است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید در روزنامه واشنگتن پست نوشت: در حالی که دونالد ترامپ سیستم انتخاباتی آمریکا را به آتش کشیده است، برخی تصمیم گرفتند تا او را همراهی کرده و مایه تسلی او شوند.

بولتون نوشت: اما این استراتژی همراهی و همنوایی، دقیقا حرکت رو به عقب است. هر چه رهبران جمهوری‌خواه بیشتر کوتاه بیایند، ترامپ بیشتر باور می‌کند که هنوز کنترل را در دست دارد و احتمال اینکه او کاری را انجام دهد که روسای جمهور عادی انجام می‌دهند، کاهش می‌دهد؛ اینکه سخنرانی اذعان به شکست داشته باشد، برای روند گذار نرم همکاری کامل با رئیس جمهور منتخب داشته باشد و این فرایند انتخاباتی را با محلق شدن به جانشینش در مراسم ۲۰ ژانویه اعتباربخشی کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس و دیگر رسانه‌های خبری مهم رقابت را به نفع جو بایدن تمام شده می‌دانند اما ترامپ به شکست اذعان نکرده و اتهاماتی را درباره تقلب در آراء مطرح می‌کند. بیشتر جمهوری‌خواهان در کنگره از به چالش کشیدن علنی اتهام‌زنی‌های ترامپ خودداری کرده و برخی هم به بایدن تبریک گفته‌اند.

بولتون که از زمان خروج از کاخ سفید در سپتامبر گذشته به منتقد سرسخت ترامپ تبدیل شده است، هشدار داد که رفتار پسا انتخاباتی ترامپ به اعتبار جمهوری‌خواهان پیش از دو رقابت باقیمانده سنا در ماه ژانویه آسیب می‌زند.

او گفت: منافع رقابتی را در نظر داشته باشید. دونالد ترامپ، خیلی ساده و سرراست، دونالد ترامپ است. منفعت جمهوری‌خواهان در آینده نزدیک، پیروزی در دور دوم رقابت سنا در جورجیاست. منفعت بلند مدت حزب جمهوری‌خواه، پیش بردن قاطع پیروزی در کرسی‌های سناست اما این همچنین شامل رد سیاست و حکومتداری شخصی شده، نامنظم، غیر رسمی، غیر مدنی و ناکارآمد ترامپ می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا