افزایش 26 هزار و 516 واحدی شاخص بورس تهران/معاملات بورس و فرابورس 10.4 هزار میلیارد تومانی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 26 هزار و 516 واحد روبه‌رو شد.

افزایش 26 هزار و 516 واحدی شاخص بورس تهران/معاملات بورس و فرابورس 10.4 هزار میلیارد تومانی شد

به گزارش نبض بانک ، ‌ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه اولین روز کاری با افزایش 26 هزار و 516 واحد به رقم یک‌میلیون و 247 هزار و 951 واحد رسید.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن با افزایش 4 هزار و 523 واحد به رقم 369 هزار و 527 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز به بیش از 4 میلیون و 742 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 730 هزار نوبت معامله و به ارزش 6 هزار و 191 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که به بیش از 4 هزار و 227 میلیارد تومان رسید را نیز اضافه کنیم، مجموع ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از 10 هزار و 423 میلیارد تومان رسید.


نقشه معاملات امروز بورس

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شده و رشد پیدا کرده‌اند به گونه‌ای که شاخص کل بورس و نیز شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی هرکدام 2.1 درصد رشد کرده‌اند. همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن هرکدام 1.2 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 2.2 درصد افزایش یافت. شاخص بازار اول بورس 2.8 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 1.3 درصد افزایش یافت.


روند یکساله شاخص بورس تهران

امروز نمادهای شاخص‌ساز شامل فولاد مبارکه، ملی مس، ایران‌خودرو، گل‌گهر، بانک ملت و چادرملو بوده‌اند و نماد توسعه معادن و فلزات بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است.

نمادهای پرتراکنش شامل سرمایه‌گذاری شاهد، سرمایه‌گذاری نیرو، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، زرماکارون، نیروی برق آبادان، تأمین سرمایه امین و توسعه معادن و فلزات بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل رو به رشد بوده و با افزایش 399 واحد به رقم 15 هزار و 994 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 87 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 761 هزار معامله و به ارزش 4 هزار و 223 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای شاخص‌ساز فرابورس شامل سرمایه‌گذاری سپهر صادرات، آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، صبا تأمین و فولاد هرمزگان بوده است.

نمادهای پرتراکنش شامل صنایع لاستیک یزد، سرمایه‌گذاری پویا، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، برق و انرژی پیوندگستر پارس، پتروشیمی ارومیه، تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک و توسعه مسیر برق گیلان بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز شاخص بورس رو به رشد شد و پیش‌بینی کارشناسان مبنی بر اینکه روزهای خوب بورسی هم در راه است به وقوع پیوست، اما همچنان توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران از پس‌اندازهای خود در بورس سرمایه‌گذاری کنند و از فروش سهام خود از جمله سهام عدالت به نرخ‌های پایین خودداری کنند، چون نوسان جزو ذات بازار است و یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای در موارد افت قیمت اقدام به خرید سهام می‌کند و وقتی سهام رشد پیدا کرد سهام خود را می‌فروشند، بنابراین سهامداران حقیقی نباید از کانال‌های سیگنال‌فروش و افرادی که به شایعات دامن می‌زنند، پیروی کنند، بلکه همواره همراه با تحلیل و مشاوره و مطالعه اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا