بیشترین کالاهای صادراتی استان تهران کدام‌اند؟

به گزارش نبض بانک ، ، هوشنگ رضایی ثمرین در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس آمارهای اعلام شده از سوی سازمان توسعه تجارت وگمرک، از ابتدای واگذاری سامانه ثبت سفارش کالا به استان (۲۵ آذر ۱۳۹۷) تا آبان امسال تعداد کل پرونده‌های رسیده بالغ بر۱۴۵ هزار و ۴۶۸ فقره و ارزش آن‌ها ۴۰ هزار و ۶۰۲ میلیون یورو بوده است. از این تعداد پرونده بالغ بر ۷۴ درصد تایید و ۲۳ درصد نیز به دلیل عدم احراز شرایط رد شده و مابقی در حال بررسی کارشناسی است.

وی افزود: علیرغم شرایط کرونایی و کاهش ۵۰ درصدی حضور کارکنان بر اساس گزارش سامانه جامع تجارت، مدت زمان رسیدگی به پروندهای ثبت سفارش دریک ماه گذشته از زمان ورود پرونده به کارتابل سازمان و انجام مراحل بررسی و رسیدگی کارشناسی برای کالاهای عمومی هشت روز و برای ماشین آلات واحد و مواد اولیه تولید و صنعت کمتر از یک روز کاری بوده است.

همچنین به گفته رضایی ثمرین، براساس آمارهای گمرک کل کشور بیشترین ثبت سفارشهای صورت گرفته مربوط به گوشی تلفن همراه، ذرت دامی، دانه سویا، روغن خام، کنجاله سویا، شکر خام، چایی و گندم بوده است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی استان تهران با اشاره به شرایط تحریم و مشکلات بانکی ایجاد شده گفت: کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکیه، عراق و چین طی ۷ ماهه سال جاری مهمترین کشورهای صادراتی بوده و بخش‌های صنعت، کشاورزی، فرش و صنایع دستی به ترتیب بالاترین سهم صادراتی گمرکهای استان تهران را به خود اختصاص داده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا