بیت کوین کش دوباره به دو بلاک چین مجزا تقسیم شد

هارد فورک شبکه بیت کوین کش با موفقیت انجام شد. در حال حاضر زنجیره BCHN به‌عنوان زنجیره اصلی بیت کوین کش شناخته می‌شود.

به گزارش نبض بانک ، به گزارش کوین دسک، قدرت پردازش چندانی در زنجیره BCH ABC وجود ندارد. آخرین بلاک مشترک پیش از فورک، بلاک شماره ۶۶۱,۶۴۷ بود که بایننس آن را استخراج کرد. استخر استخراج انت پول (AntPool) نیز اولین بلاک بعد از فورک را استخراج کرد. از آنجایی که چند بلاک در شبکه BCHN استخراج شده است،‌ می‌توان گفت که این شبکه، شبکه اصلی بیت کوین کش است.

شایان ذکر است که پیش از اجرای هاردفورک، ۸۰ درصد ماینرها برای مهاجرت به شبکه BCHN اعلام آمادگی کرده بودند.

داستان این فورک از آنجایی شروع می‌شود که تیم توسعه BCH ABC‌ به رهبری آموری سشی (Amaury Schet)، پیشنهاد یک به‌روزرسانی پرحاشیه را داد. در این به‌روزرسانی،‌ قانونی گنجانده شده بود که ۸ درصد از بیت کوین‌ کش‌های استخراج‌شده را با هدف تأمین مالی توسعه پروتکل به حساب توسعه‌دهندگان واریز می‌کرد. این قانون با عنوان «قانون کوین بیس» (Coinbase Rule) شناخته می‌شود.

در سوی دیگر، جامعه بیت کوین کش و گروهی به نام بیت کوین کش نود (Bitcoin Cash Node)قرار داشتند. این گروه، قانون کوین بیس را از کدهای خود حذف کردند. زمانی که برخی از نودها تغییرات حاصل را بپذیرند و برخی دیگر این تغییرات را نپذیرند، شبکه به دو زنجیره تقسیم می‌شود: یک شبکه با نرم‌افزار نود قبلی کار می‌کند و شبکه جدید، نرم‌افزار جدیدی خواهد داشت.

پیش از انجام هارد فورک، قیمت بیت کوین کش با سقوط ۷.۵ درصدی، از ۲۵۶.۸۲ دلار به ۲۳۷.۸۲ دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین کش
نمودار قیمت بیت کوین کش

اگر شبکه BCH ABC‌ نتواند قدرت پردازش کافی جذب کند، اعتبار شبکه آنها زیر سؤال می‌رود و می‌توان گفت که کارشان تمام می‌شود! این در حالی است که بیشتر صرافی‌های مطرح عنوان کرده‌اند که از شبکه BCHN‌ حمایت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا