مجموع درآمد ۱۰کشور استخراج‌کننده طلا به نصف درآمد اپل هم نمی رسد

معاون وزیر ارتباطات گفت: درآمد ۱۰کشور استخراج‌کننده طلا از این فلز با ارزش در سال ۲۰۱۹ مجموعاً به نصف درآمد شرکت اپل نمی‌رسد و در این مثال برای اهل حکمرانی نکته‌های بسیار نهفته است.

به گزارش نبض بانک ،  ستار هاشمی در اینستاگرام  با اشاره به ابعادی از درهم تنیدگی اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دیجیتال به عنوان پیشران توسعه اقتصاد مقاومتی، بر لزوم توجه ویژه به فناوری‌های نوین در حوزه فاوا تاکید کرد.

وی گفت: فناوری منتظر ما نخواهد ماند و باید به طور جدی به حوزه‌هایی مانند اینترنت اشیا (IoT)، فناوری نسل پنجم ارتباطات (۵G) و هوش مصنوعی ( AI) پرداخته شود.

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات اضافه کرد: جالب توجه است که در آمد ۱۰کشور استخراج‌کننده طلا از این فلز با ارزش، در سال ۲۰۱۹ مجموعاً به نصف درآمد شرکت اپل نمی‌رسد و در این مثال برای اهل حکمرانی نکته‌های بسیار نهفته است.

وی گفت: تمامی حوزه‌های اقتصادی و کسب و کارها در دوران عدم اطمینان نظیر شرایطی که هم اکنون پاندمی ویروس کرونا بر تمامی اقتصادها تحمیل کرده است، تحت تاثیرات منفی قرار می گیرند. این درحالی است که شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال، از این قاعده مستثنی هستند.

هاشمی افزود: جالب توجه است که ۶ شرکت بزرگ فناوری دنیا در دوران شیوع ویروس کرونا بیش از ۱.۱ تریلیون دلار افزایش سهم بازار داشته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا