تقاضا برای بنزین و گازوئیل در جهان اواخر 2021 به سطح پیش از کرونا می‌رسد

راسل هاردی، مدیرعامل شرکت نفتی ویتول، گفت تقاضای بنزین و گازوئیل در جهان به جز بنزین هواپیما احتمالا در سه ماهه پایانی سال 2021 به سطح پیش از کرونا بازخواهد گشت.

وی طی سخنانی در کنفرانس مجازی نفتی آسیا- اقیانوسیه گفت میزان نفت انبار شده در انبارهای ساحلی و فراساحلی جهان پس از نشست اوپک در ماه آوریل 1.2 میلیارد بشکه افزایش یافته است.

هاردی ادامه داد بازار به آهستگی در حال هضم کردن این حجم نفت انبار شده مازاد است.

مدیرعامل شرکت نفتی ویتول گفت طی ماه‌های گذشته 300 میلیون بشکه از بیشینه نفت انبار شده جهان کاسته شده و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری 300 میلیون بشکه دیگر کم شود.

هاردی می‌گوید ما معتقدیم در سال 2021 بازار به احتمال زیاد به سطح پیش از دوران کرونا باز خواهد گشت و همین مسئله باعث خواهد شد تا پایان این سال سطح نفت انبار شده در جهان به شرایط عادی بازگردد.

وی ادامه داد تقاضای بنزین و گازوئیل در جهان احتمالا تا سه ماهه چهارم سال آینده میلادی بهبود کامل می‌یابند و به دوران پیش از کرونا در سال 2019 می‌رسند.

مدیرعامل شرکت نفتی ویتول می‌گوید که البته تقاضا برای سوخت هواپیما از این قاعده مستثنی است و تا بهبود تقاضا برای  این حامل انرژی در جهان راه زیادی باقی مانده است.

این نخستین بار در 36 سال گذشته است که کنفرانس نفتی آسیا- اقیانوسیه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این کنفرانس بزرگترین اجتماع کارگزاران نفتی در آسیا است.

هاردی ادامه داد در حال حاضر تقاضا برای مسافرت‌های هوایی برای پروازهای برد متوسط 50 درصد سطح پیش از کرونا و برای پروازهای با برد بلند 30 درصد قبل از کرونا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا