نبض بانک:تاپ ۱۰: با گران‌ترین گوشی‌های دنیا آشنا شوید

به گزارش «نبض‌بانک»؛

اخیرا قیمت گوشی‌های هوشمند رو به افزایش بوده و همین ۳ سال پیش بود که قبح قیمت ۱۰۰۰ دلاری توسط آیفون X شکسته شد. اکنون دیگر قیمت ۱۵۰۰ دلاری یا حتی ۲۵۰۰ دلاری هم برای گوشی هوشمند، رقم بالایی به حساب نمی‌آید. با این حال شرکت‌هایی هستند که همین گوشی‌های ۱۰۰۰ دلاری را تبدیل به یک گوشی چند صد هزار دلاری می‌کنند که شاید تنها در بوتیک‌های خاص نیویورک بتوانید آن‌ها را تهیه کنید. در تاپ ۱۰ این هفته به سراغ ۱۰ گوشی گران دنیا رفتیم. با دیجیاتو همراه باشید.

گوشی‌هایی که در ادامه در ویدیو خواهید دید، همگی از چند صد هزار دلار شروع شده و حتی به میلیون دلار هم می‌رسند. دلیل آن هم نه نام برند است و نه نام دیگری. دلیل آن جواهرات و موادی است که در ساخت آن‌ها به کار رفته. برای مثال بسیاری از گوشی‌هایی که در این ویدیو خواهید دید، از طلای ۲۴ عیار، الماس‌های بسیار گران‌قیمت و کمیاب تولید شده‌اند. طراحان این گوشی‌ها همگی از طراحان به نامی هستند که ساعت‌های گران‌قیمت و لوکس سوییسی را طراحی می‌کنند.

البته با کمی دقت می‌توان عناصر دیگری را نیز در طراحی این گوشی‌ها دید. برای مثال در یکی از گوشی‌های زیر می‌توانید ردپایی چند صد میلیون ساله را نیز ببینید، چرا که جنس پشت این گوشی از استخوان دایناسور تولید شده است! در یکی دیگر از این گوشی‌ها هم چوب درخت آفریقایی ۲۰۰ ساله استفاده شده که شاید در نگاه اول توجیهی نداشته باشد، اما قطعا کاربر آن حس خوبی خواهد داشت. بیش از این چزی نمی‌گویم و از توصیف باقی داستان را بر عهده ویدیو می‌گذارم.

 

دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک
دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا