نبض بانک:رشد سرسام‌آور ارزش بازار «تتر»: ۱.۹ میلیون درصد در چهار سال

از دو سال پیش تا به امروز استیبل کوین‌ها به محبوبیت بالایی در میان افراد دست پیدا کرده‌ا‌ند. در حال حاضر ارزش بازار آن‌ها به ۲۳.۹ میلیارد دلار می‌رسد که در این میان «تتر» با رشد چشمگیری مواجه شده است.

به گزارش «نبض‌بانک»؛

استیبل کوین «تتر» (USDT) که اواخر سال ۲۰۱۴ روی بلاکچین بیت کوین و با بهره‌گیری از پروتکل «Omni Layer» از راه رسید، در حال حاضر دارای بیشترین ارزش بازار در میان استیبل کوین‌های دیگر است.

در سال‌های اخیر بحث‌های زیادی درباره تتر وجود داشته، با این حال هیچ شخصی نمی‌تواند عملکرد آن را زیرسوال ببرد. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۶ از نظر ارزش بازار در رتبه ۳۰ام قرار گرفت و مورد توجه بسیاری واقع شد.

طبق اطلاعات، دو صرافی «بایننس» و «Huobi Global» بیشترین حجم معاملات تتر را برعهده داشته‌اند. در طی یک هفته پیش، میزان تراکنش‌های USDT رشد چشمگیری داشت و ارزش بازار آن به ۱۶.۱ میلیارد دلار رسید. ۴۵ درصد تراکنش‌های این استیبل کوین مربوط به نیم‌کره غربی و ۵۵ درصد آن مربوط به نیم‌کره شرقی زمین می‌شود.

تتر

در ژانویه ۲۰۱۶ ارزش بازار این ارز دیجیتال برابر ۹۵۱ هزار دلار بود و میزان تراکنش‌های روزانه آن به ۱۳۹ هزار دلار می‌رسید. حالا ارزش بازار آن به ۱۸.۵ میلیارد دلار رسیده که از افزایش ۱.۹ میلیون درصدی ارزش آن در طی ۴ سال خبر می‌دهد.

ارزش بازار این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ به ۹.۹۵ میلیون دلار رسید و توانست از نظر ارزش بازار در رتبه ۲۵ قرار بگیرد. در ژانویه ۲۰۱۸ و پس از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، رتبه USDT به ۳۷ سقوط کرد. در آن زمان ۴۳ ارز دیجیتال ارزش بازار بالای ۱ میلیارد دلار داشتند که برای USDT به ۱.۴۷ میلیارد دلار می‌رسید.

در ژانویه ۲۰۱۹ این ارز دیجیتال به رتبه هشتم جدول صعود کرد و در ماه اول ۲۰۱۹ ارزش بازاری برابر ۱.۹۱ میلیارد دلار داشت. یکسال بعد با رشد ۱۱۵ درصدی، ارزش بازار تتر به ۴.۱ میلیارد دلار رسید و حالا پس تجربه رشد ۳۴۳ درصدی، ارزش بازاری برابر ۱۸.۵ میلیارد دلار دارد. از اکتبر ۲۰۱۴ تا به امروز، ۱۸,۵۳۹,۶۰۴.۱۷۰ تتر صادر شده است. در حال حاضر تتر در بازار استیبل کوین‌ها سهم ۷۶.۱۵ درصدی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا