پی‌پل و خرید بیش از۷۰ درصد بیت ‌کوین‌های استخراج شده در ماه گذشته میلادی

پی‌پل نزدیک به یک ماه پیش سرویس فروش ارزهای دیجیتال خود را راه‌اندازی کرد و حالا در طی این مدت، ۷۰ درصد بیت کوین‌های استخراج شده را خریداری کرده است.

به گزارش «نبض‌بانک»؛

طبق نامه صندوق پوشش ریسک «Pantera Capital»، پی‌پل به همراه «Cash App» شرکت «Square» بیش از ۱۰۰ درصد بیت ‌کوین‌های استخراج شده در ماه گذشته میلادی را خریداری کرده‌اند.

این شرکت در نامه اخیر خود که ماهانه منتشر می‌کند، اعلام کرده که تقاضا برای سرویس ارز دیجیتال پی‌پل افزایش چشمگیری داشته است. به باور این صندوق پوشش ریسک، حجم معاملات تا پیش از ورود پی‌پل به دنیای ارز دیجیتال تقریبا ثابت بوده، اما پس از شروع به کار سرویس این کمپانی، حجم معاملات افزایش زیادی داشته است.

در این نامه نوشته شده:

«افزایش حجم معاملات نشان می‌دهد که پی‌پل در ۴ هفته پس از راه‌اندازی سرویس خود، نزدیک به ۷۰ درصد از بیت‌ کوین‌هایی که تازه استخراج شده‌اند را خریداری کرده است.»

پی‌پل اواخر ماه گذشته میلادی اعلام کرد که کاربران ماهانه آن که بیش از ۳۰۰ میلیون نفر هستند، می‌توانند بیت کوین خریداری کرده، نگهداری کنند و بفروشند. این موضوع تنها محدود به بیت کوین نمی‌شود و سایر ارزهای دیجیتال را نیز شامل می‌شود.

این تصمیم به معنای آن است که کاربران می‌توانند از ارزهای دیجیتال برای خرید کالا از ۲۶ میلیون کسب و کاری که پی‌پل را قبول می‌کنند، استفاده کنند. این سرویس هم اکنون در اختیار کاربران در ایالات متحده آمریکا قرار دارد و در آینده سایر کشورها نیز به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

قیمت بیت کوین از زمان شروع به کار این سرویس افزایش چشمگیری داشته و از نزدیک به ۱۲ هزار دلار، به بیش از ۱۸ هزار دلار رسیده است. به اعتقاد Pantera Capital، راه‌اندازی این سرویس تاثیر بزرگی روی این فرایند داشته و انتظار می‌رود این روند رشد ادامه داشته باشد.

بیت کوین مورد توجه خریداران نهادی و سازمانی نیز قرار دارد. نزدیک به ۲۱ شرکت شامل «Microstrategy Inc» و «Galaxy Digital Holdings» نزدیک به ۱۴.۴۲ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارند.

دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک
دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا