در مورد کمک معیشتی صد هزار تومانی در نبض بانک بیشتر بخوانید

در مورد کمک معیشتی صد هزار تومانی در نبض بانک بیشتر بخوانید

به گزارش «نبض‌بانک»؛

کلیات

همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا در کشور و آغاز تعطیلات گسترده از اول آذرماه ۱۳۹۹، دولت تصمیم گرفت تا بسته حمایتی جدیدی را به مدت چهار ماه میان نیازمندان توزیع کند.

                          کمک 100 هزار تومانی دولت در راه است
جزئیات طرح

در رابطه با جزئیات این طرح کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی، رئیس‌جمهور از ارائه بسته کمک معیشتی برای مدت چهار ماه خبر داد و گفت: افرادی که مشمول این کمک می‌شوند در چهار ماه انتهای سال، هر ماه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.
بنا بر این افرادی که مشمول این کمک می‌شوند، در ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند ماهیانه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان می‌گیرند تا کمکی برای معیشت مردم شود.
به گفته روحانی، وام یک میلیونی هم به حدود ۱۰ میلیون خانوار پرداخت می‌شود که البته این وام برای همه یارانه‌بگیران نیست. محاسبات خراسان نشان می‌دهد که با توجه به جمعیت ۸۵ میلیون نفری کشور، یک سوم جمعیت، معادل حدود ۲۸ میلیون نفر می‌شود. واریز مبلغ ۱۰۰ هزار تومان طی چهار نوبت تا پایان سال، بودجه‌ای معادل ۱۱.۲ هزار میلیارد تومان نیاز دارد. همچنین شناسایی این تعداد افراد، به احتمال زیاد توسط وزارت کار از طریق سامانه اطلاعات اقتصادی خانوار‌ها که سال گذشته در زمینه یارانه بنزینی مورد استفاده قرار گرفت، صورت می‌گیرد.

حواشی

پیش از تصویب این طرح در ستاد ملی مقابله با کرونا و هیأت دولت، نمایندگان در مجلس شورای اسلامی نیز طرح مشابهی را به تصویب رساندند که دولتی‌ها آن را به دلیل مشکل در تأمین اعتبار غیر عملیاتی توصیف کرده بودند./دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک

دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک
دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا