شستا کی بازگشایی می شود؟

در روز جاری مورخه 25 شهریورماه 1399 بازار تا لحظه تهیه این گزارش روی سبز خود را به سهامداران نشان داده است. در این بازار سبز بیشتر نمادها با صف خرید مواجه شدند اما سهامداران شستا این پرسش را مطرح کردند که بازگشایی این نماد چه زمانی انجام خواهد شد؟

بورسی شدن شستا یک اتفاق تاریخی است/ ورود شستا با ۲۷۰ شرکت به بازار سرمایه  باعث حضور غول‌های اقتصادی در بورس می‌شود/ شفافیت و افزایش بهره‌وری در  انتظار شستا

چرا شستا متوقف شد؟

در 17 شهریورماه 99 بود که معاملات نماد شستا متوقف شد. در این رابطه مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد:

به اطلاع می رساند نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید. لذا نماد مذکور روز معاملاتی بعد (18 شهریور ماه 1399)  بصورت حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

اما در همان 17 شهریورماه 99 علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد که نمادهای «خودرو» و «شستا» فردا بازگشایی نمی‌شوند.

همچنین مورخه 18 شهریور ماه ناظر بازار در مورد زمان بازگشایی شستا طی اطلاعیه ای اعلام کرد:

“به استناد ماده 16 مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به اطلاع مي‌رساند با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر، نماد معاملاتی حداکثر به مدت 2 روز کاری متوقف می گردد”.

بازدهی نماد چقدر بود؟

این سهم پس از عرضه اولیه در  فروردین ماه سال جاری با توجه به بازار و رشد شارپی ای که داشت توانست تا 600 درصد سود را برای سهامداران خود به ارمغان آورد. حالا و پس از اصلاح یک ماهه بازار و بسته شدن این نماد، درصد بازدهی این سهم به رقمی در حدود 320 درصد رسیده است و سهامدارانی که در اوج قیمت وارد این سهم شدند هم اکنون با ضرر و زیان های هنگفتی مواجه شده اند و منتظر بازگشایی این نماد می باشند.

چه زمانی نماد شستا بازگشایی می شود؟

با توجه به اوضاع مساعد بازار در روز جاری و اوضاع مساعد سهام شاخص ساز، بسیاری از سهامداران شستا منتظر بودند تا این نماد شاخص ساز، در روز جاری بازگشایی شود اما مدیرعامل شرکت بورس تهران طی مصاحبه ای در مورد زمان بازگشایی این نماد گفت: «هنوز هیچ چیز مشخص نیست و تصمیم گیری نشده است».

به نظر میرسد این نماد در روز جاری و در روزی که بازار بعد از مدت ها روی خوش به سهامداران نشان داد، بازگشایی نشود و بازگشایی آن به روزهای معاملاتی بعد موکول گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا