10 مصوبه مالیاتی برای حمایت از صنوف در ایام کرونا ابلاغ شد+سند

10 مصوبه مالیاتی برای حمایت از صنوف در ایام کرونا ابلاغ شد+سند

مصوبات مالیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا برای اجرا به وزیر اقتصاد ابلاغ شد.

10 مصوبه مالیاتی برای حمایت از صنوف در ایام کرونا ابلاغ شد+سند

به گزارش «نبض‌بانک»؛

 مصوبات مالیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا برای اجرا به وزیر اقتصاد ابلاغ شد.

براین اساس ۱۰ مصوبه مالیاتی برای حمایت از کسب‌وکارها در شرایط کرونا به تایید رئیس جمهور رسیده که از سوی سازمان امور مالیاتی اجرایی خواهد شد.

در این نامه آمده است:‌ پیرو رونوشت نامه شماره ۹۸۳۲۰ مورخ ۱۳۹۹/۹/۱ رئیس محترم دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، مبنی بر ابلاغ مصوبات «چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۱۳۹۹/۹/۱ و نظر به اینکه به موجب بندهای (4)، (۵)، (6)، (۷)، (۸)، (۹) و (۱۰) مصوبات ابلاغی، مقرر گردیده است.

مفاد بندهای (۴)، (۵)، (۶)، (۷)، (۸)، (۹) و (۱۰) مصوبات:

۴- موارد مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ ۱۳۹۹/۹/۱ تا ۱۳۹۹/۱۱/۱ باشد و نیز احکام اجرای ماده (۲۳۸) قانون مالیات های مستقیم و ماده (۲۹) قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک ونیم ماه تمدید می شود. ۵- بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض مصوب ۱۳۸۱/۱۰/۲۲ به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض، از اول آذر تا پایان سال ۱۳۹۹ تمدید می شود.

۶- مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال ۱۳۹۹ و سررسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی به مدت یک ماه تمدید می شود.

۷- صدور یا تجدید پروانه کسب با کار اشخاص حقیقی موضوع ماده (۱۸۹) قانون مالیات های مستقیم تا پایان سال ۱۳۹۶ نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.

۸- کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم ازباب چهارم قانون مالیات های مستقیم (وصول مالیات) تا ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ برای اشخاص حقیقی موقوف الاجراء می شود.

۹- آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده (۱۱۰) قانون مالیات های مستقیم که در بازه زمانی ۱۳۹۹/۹/۱ تا ۱۳۹۹/۱۱/۱ باشد، تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰  تمدید می شود.

۱۰- مهلت ارائه صورت های مالی حسابرسی شده توسط سازمان حسابرسی یا موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران موضوع ماده (۲۷۲) قانون مالیات های مستقیم برای اشخاص حقیقی و حقوقی که در اجرای مقررات ماده مذکور، ملزم به ارائه ی صورت های مالی حسابرسی شده می باشند، حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰  تمدید می شود.

خواهشمند است دستور فرمائید؛ نتیجه اقدامات به عمل آمده در خصوص اجرای مصوبه فوق، قبل از پایان موعد تعیین شده؛ بصورت ماهانه و در این نوبت نهایتا تا تاریخ ۱۳۹۹/۹/۳۰، به این دبیرخانه اعلام گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا