پیرو لایحه جدید پیشنهادی به دولت آفریقای جنوبی، دارایی های رمزارز به عنوان محصولات مالی به رسمیت شناخته می شوند

مطابق پیش نویس لایحه پیشنهادی قانون خدمات مشاوره مالی و واسطه ای در آفریقای جنوبی، دارایی های رمزارز تحت عنوان محصولات مالی که واجد ارزش تبادلی هستند، به رسمیت شناخته می شوند.

به گزارش «نبض‌بانک»؛

به گفته مقامات ارشد مالی آفریقای جنوبی، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از شرکت های خصوصی و نهادهای تجاری که در زمینه ارائه خدمات رمزارز فعالیت می کنند، باید ضمن تبعیّت از قوانین مصوب پارلمان قضایی این کشور، نسبت به اخذ مجوز فعالیت واسطه ای و احراز شرایط مندرج در متن قانون اساسی اقدام کنند.

این قانون شامل تمامی صرافی های رمزارز، کارگزاری های ارز دیجیتال و دیگر نهادهای واسطه ای می شود.

در کشورهای مختلف، قوانین مربوط به حیطه فعالیت نهادهای رمزارز متفاوت است. برخی از کشورها برای ایجاد مزیت رقابتی در بازارهای تجاری خود تلاش می کنند تا زمینه را برای توسعه نهادهای ارائه کننده خدمات رمزارز فراهم کنند.

در کشورهای مختلف، قوانین مربوط به حیطه فعالیت نهادهای رمزارز متفاوت است.

در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹، بانک مرکزی آفریقای جنوبی اعلام کرد در راستای محافظت از حقوق مصرف کنندگان، اقدامات قضایی متنوعی برای نظارت بر بازارهای رمزارز انجام خواهد داد

در ماه ژانویه سال 2019، بانک مرکزی آفریقای جنوبی اعلام کرد در راستای محافظت از حقوق مصرف کنندگان، اقدامات قضایی متنوعی برای نظارت بر بازارهای رمزارز انجام خواهد داد.

قانونگذاران و مقامات ارشد اجرایی دولت آفریقای جنوبی اعتقاد دارند ایجاد قوانین جدید در حیطه امور مالی غیر متمرکز می تواند به شهروندان این کشور کمک کند تا با دانش و آگاهی بیشتری اقدام به خرید و تبادل رمزارز کنند.

در آفریقای جنوبی، کارگروه ویژه نظارت بر بازارهای رمزارز وظیفه محافظت از حقوق مصرف کنندگان را بر عهده دارد. دولت آفریقای جنوبی از تمامی اشخاص و گروه های ذی نفع برای اظهار نظر در ارتباط با تصویب قوانین جدید قضایی در حیطه ارزهای دیجیتال دعوت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا