آموزش استفاده از کارت بانکی منقضی شده در دوران شیوع ویروس کرونا

به گزارش «نبض‌بانک»؛

در این مطلب روش رفع مشکل تمدید یک ساله تاریخ انقضاء کارت بانک در پرداخت‌ها، کارت به کارت یا خریدهای اینترنتی را به شما آموزش می‌دهیم.

با وجود شیوع ویروس کرونا، تمدید خودکار یک ساله تاریخ انقضاء کارت بانکی، یکی از خدماتی است که بانک‌ها در جهت کاهش رفت و آمد و مراجعه مشتریان خود انجام داده‌اند. البته تمدید خودکار تاریخ انقضاء کارت‌ها با مشکلات متفاوتی همراه شد. این طرح ابتدا در فروردین سال جاری آغاز و در اواخر ماه خرداد با توجه به کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا به اتمام رسید.

در ابتدای تابستان بانک‌ها اعلام کردند که دیگر تاریخ انقضاء کارت‌ها به صورت خودکار تمدید نمی‌شود و با اتمام تاریخ انقضاء کارت بانکی خود باید به شعب بانک مراجعه و نسبت به تمدید انقضاء کارت اقدام کنید. اما به هر شکل تمدید تاریخ انقضاء کارت تا پایان تابستان به صورت حضوری ادامه پیدا کرد.

در آغاز فصل پاییز، با افزایش مجدد شیوع و مرگ و میر بیماری کرونا و آغاز موج سوم شیوع این ویروس، مجددا قوانین رفت و آمد با محدودیت همراه شد و بانک‌ها اعلام کردند که تاریخ انقضاء کارت‌های بانکی به صورت خودکار یک سال تمدید می‌شود. این طرحی است که همچنان ادامه دارد و اگر تاریخ انقضاء کارت بانکی شما طی ماه‌های اخیر سر رسیده باشد، این تاریخ به صورت اتوماتیک، یک سال تمدید خواهد شد.

اما بانک‌ها در زمینه نحوه تمدید خودکار و نحوه استفاده از کارت بانکی برای پرداخت قبوض یا کارت به کارت به صورت اینترنتی، به صورت شفاف اطلاع رسانی نکرده‌اند و بسیاری از کارت‌هایی که تاریخ انقضاء آن‌ها طی ماه‌های اخیر به پایان رسیده است برای عملیات‌های مالی آنلاین از دسترس خارج شده‌‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا