نخستین عرضه اولیه پس از ریزش بورس «چخزر» چهارشنبه عرضه اولیه می‌شود

به گزارش «نبض‌بانک»؛

تعداد 35 میلیون سهم شرکت صنایع چوب خزر کاسپین متعلق به هلدینگ سلولزی، از شرکتهای تابعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو) روز چهارشنبه 12 آذر به عنوان بیست و یکمین عرضه اولیه سال جاری، در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

به گزارش شستا_رسانه و به نقل از روابط عمومی تاپیکو: با توجه به بازگشت رونق به بازار سرمایه و ایجاد شرایط مساعد، 35 میلیون سهم معادل 17.5 درصد از کل سهام منتشره شرکت صنایع چوب خزر کاسپین با نماد «چخزر»، روز چهارشنبه 12 آذر ماه 99 در دامنه قیمتی ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان عرضه اولیه می‌شود.

بر اساس این گزارش، بهای تمام شده چوب خزرکاسپین در پرتفوی هلدینگ سلولزی، 794 ریال برای هر سهم است که با توجه به سهم 99/99 درصدی هلدینگ سلولزی در سهام چوب خزر کاسپین، بالغ بر 85 میلیارد تومان سود حاصل از فروش سهام در روز عرضه اولیه نصیب هلدینگ سلولزی وگروه تاپیکو خواهد شد.

همچنین در صورت موفقیت عرضه اولیه و فروش کل سهام قابل عرضه، بطور متوسط 10 ریال به ازای هر سهم به EPS تاپیکو اضافه خواهد شد.

شرکت صنایع چوب خزر کاسپین به عنوان اولین تولید کننده MDF در ایران با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های کشورهای مطرح در امر فرآورده‌های چوبی از نیمه دوم سال ۱۳۸۳ آغاز بکار کرد. ظرفیت اسمی کارخانه در ابتدا روزی ۱۰۰ مترمکعب لکن با بهره‌گیری از دانش، تخصص و تلاش مهندسین و کادر فنی شرکت، هم اکنون ظرفیت تولید این مجتمع صنعتی به 56000 متر مکعب افزایش یافته است.

همچنین در آبان ماه 1398، با ادغام شرکت فیبر بابلسر در این شرکت، دامنه تولید محصولات شرکت از ام.دی.اف روکش شده فراتر رفته و این شرکت هم اکنون تولید انواع محصولات چوب، شامل پارکت، صفحه کابینت، انواع ورق، فوم پی.وی.سی و… را در سبد محصولات خود دارد.

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده شش ماهه 99 منتشر شده در سامانه کدال، شرکت صنایع چوب خزرکاسپین در شش ماه نخست سال جاری بیش از 17 میلیارد تومان سود خالص به دست آورده و جمع فروش محصولات خود را در این بازه زمانی به بیش از 103 میلیارد تومان افزایش داده است.

عرضه اولیه چوب خزرکاسپین پس از آخرین عرضه اولیه که در تاریخ 30 شهریور ماه انجام شد، نخستین عرضه اولیه‌ای خواهد بود که پس از ریزش شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در دو ماه گذشته انجام خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا