عرضه اولیه چخزر چقدر نقدینگی لازم دارد؟

عرضه اولیه چخزر قرار است که در هفته جاری انجام شود و بدین ترتیب سرانجام پس از 70 روز، پاییز سال جاری نیز شاهد عرضه اولیه خواهد بود.

در 30 شهریور ماه بود که آخرین عرضه اولیه سال جاری انجام شد و در آن سهام سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات برای اولین بار در بازار سرمایه عرضه شد.

به گزارش «نبض‌بانک»؛

عرضه اولیه وسپهر پانزدهمین عرضه اولیه فرابورس در سال جاری بود. در مورخه 30 شهریور ماه 1399 کارگزاری ها طی اطلاعیه اعلام کردند که زمان ثبت سفارش عرضه اولیه وسپهر از ساعت 13 لغایت 17 می باشد. سهام این نماد در روز چهارشنبه 2 مهرماه 1399 به خریداران تخصیص داده شد.

طبق اطلاعات منتشر شده میزان مشارکت در این عرضه اولیه ۵ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۶۶۱ کد معاملاتی بود که سهام وسپهر تنها به ۵ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۶۵۹ کد معاملاتی تخصیص داده شد.

نکته حائز اهمیت در این عرضه اولیه این بود که تعداد سهام تخصیص یافته به هر کد معاملاتی به تعداد درخواستی (حداکثر 1100 سهم) متقاضیان اختصاص داده شد.

به دلیل تعداد زیاد سهام جهت عرضه به عموم نسبت به حجم متقاضیان شرکت در این عرضه، به شرکت کنندگانی که حتی مبلغی کمتر از سقف قیمتی تا کف قیمتی ۹۵۰ تومان سفارش گذاشته بودند نیز سهم تعلق گرفت.

بعد از عرضه اولیه وسپهر، نوار عرضه اولیه های سال جاری به دلیل شرایط بد بازار سرمایه بریده شد. حالا بعد از گذشت دو ماه و 10 روز از آخرین عرضه اولیه انجام شده، فرابورس طی اطلاعیه اعلام کرد که در هفته جاری عرضه اولیه شرکت چوب خزر با نماد چخزر انجام خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است:

35 میلیون از سهام چخزر معادل 17.5 درصد از کل سهام شرکت عرضه خواهد شد. تعداد سهام قابل عرضه به عموم 30 میلیون سهم عنوان شده است و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 20 سهم اعلام شده است. تاریخ ثبت سفارش روز سه شنبه 11 آذرماه 1399 از ساعت 13 الی 17 می باشد و تاریخ تخصیص سهم نیز روز چهارشنبه مورخ 12 آذرماه 1399 اعلام شده است. دامنه قیمت در ثبت سفارش 2400 تا 2500 تومان می باشد.

عرضه اولیه چخزر چقدر نقدینگی لازم دارد؟

بنابراین حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای شرکت در عرضه اولیه چخزر 50 هزار تومان می باشد.

گفتنی است که شروع معاملات ثانویه از روز شنبه مورخ 15 آذرماه 1399 می باشد.

منبع: نبض بورس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا