سیستم های نهفته؛ ابزار جدید نظارتی بانک تسویه بین المللی بر بازار جهانی رمزارزهای پایدار

به گزارش «نبض‌بانک»؛

در گزارش جدید بانک تسویه حساب های بین المللی عنوان شده این نهاد بانکداری در نظر دارد از سیستم های تعبیه شده برای نظارت بر بازار جهانی رمزارزهای پایدار استفاده کند. سیستم های تعبیه شده که به آنها سیستم های نهفته یا توکار نیز گفته می شود سیستم هایی هستند که برای انجام وظیفه ای ویژه و از پیش برنامه نویسی شده، درون قطعات دیجیتال تعبیه می شوند.

تکنولوژی بلاک چین سیستم های پرداخت مالی را متحول کرده است

بانک تسویه حساب های بین المللی در گزارش خود اعلام کرد تکنولوژی بلاک چین باعث شده است سیستم های پرداخت مالی به ویژه پس از معرفی رمزارزهای پایدار، با تحولات بنیادین روبرو شود.

ظهور رمزارزهای پایدار بسیاری از بانک های مرکزی جهان را به تکاپو انداخته تا با ایجاد قوانین جدید، حوزه اجرایی رمزارزها را در ذیل قوانین قضایی طبقه بندی کنند. بانک تسویه حساب های بین المللی اعتقاد دارد استفاده از سیستم های تعبیه شده می تواند زمینه مناسبی برای نظارت بر چگونگی عملکرد بازار جهانی رمزارزهای پایدار ایجاد کند.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می توانند با انحصار گرایی رمزارزهای پایدار خصوصی مانند استیبل کوین لیبرا مقابله کنند

در این گزارش آمده: “استیبل کوین های جهانی باید ظرفیت دیگر رمزارزهای پایدار را نیز در نظر داشته باشند. رمزارزهای پایدار می توانند ابزارهای پولی قدرتمندی در محیط های دیجیتال، به ویژه در بافت سیستم های غیر متمرکز تعبیه کنند.” در بخش دیگر این گزارش عنوان شده استفاده از سیستم های نظارتی تعبیه شده در نهادهای مرکزی صدور رمزارز پایدار می تواند زمینه را برای توسعه و شکوفایی استیبل کوین ها فراهم کند.

بانک تسویه حساب های بین المللی اعتقاد دارد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می توانند با انحصار گرایی رمزارزهای پایدار خصوصی مانند استیبل کوین لیبرا مقابله کنند. لیبرا رمزارز پایدار متعلق به شرکت فیسبوک است که روند اجرایی آن پس از مناقشات بین المللی متوقف شد.

بسیاری از کشورهای جهان در حال ایجاد شرایط مطلوب برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستند

در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان در حال ایجاد شرایط مطلوب برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستند. در این میان چین در زمینه توسعه زیرساخت های دیجیتال برای معرفی رمزارز بانک مرکزی خود، پیشرفت های قابل توجهی داشته است. باهاما نخستین کشوری است که اعلام کرد رمزارز پایدار بانک مرکزی خود را در سطوح کلان ملی به صورت رسمی صادر کرده است. دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی نیز برای حفظ جایگاه خود در نظام اقتصادی عصر مدرن به دنبال ایجاد زیرساخت های مناسب برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستند.

اقتصاددان ارشد بانک تسویه حساب های بین المللی اعتقاد دارد استفاده از سیستم های نظارتی تعبیه شده می تواند شفافیت بازارهای توکن و ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.

منبع: blockchain.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا