هشدار شدیدی مرکل درباره وقوع موج سوم کرونا در زمستان

صدر اعظم آلمان درباره وقوع موج سوم کرونا در کشورش در صورت عدم رعایت احتیاط و محدودیت‌های ضد کرونایی از طرف شهروندان هشدار داد.

                          هشدار مرکل درباره وقوع موج سوم کرونا در زمستان                     

به گزارش «نبض‌بانک»؛ به نقل از تسنیم از روزنامه “هندلزبلات” آلمان، “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان به شهروندان درباره وقوع موج سوم کرونا در صورت عدم پایبندی به محدودیت‌ها هشدار داد.

وی در گفتگویی شهروندی با نیرو‌های پلیس تاکید کرد: ما در زمستان باید همچنان بسیار بسیار محتاط باشیم.

مرکل همچنین اظهار داشت که در کنار پرسنل پزشکی و گروه‌های خطر همچنین پلیس هم از جمله گروه‌هایی هستند که باید در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند.

“اولاف شولتز”، وزیر دارایی و معاون مرکل هم از طرح بستن همه پیست‌های اسکی اروپا برای مهار کرونا حمایت کرده و مناطق و تفریحگاه‌های مربوط به اسکی را یکی از نقاط شیوع کرونا و گسترش این ویروس در زمستان گذشته عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه در تقریبا همه کشور‌های اروپایی بعد از یک روند خوب مهار بحران کرونا در تابستان حالا شاهد افزایش آمار مبتلایان هستیم گفت: باید با اقدامات سختگیرانه به این شرایط واکنش نشان داده شود.

مسئله بستن پیست‌های اسکی در اروپا برای مهار کرونا مسئله‌ای بسیار بحث برانگیز در این اتحادیه است و کشور‌های سوئیس و اتریش به شدت با آن مخالفند.

پزشکان مراقبت‌های ویژه در آلمان هم درباره خطر روزافزون افزایش فشار‌ها بر کلینیک‌های این کشور هشدار داده‌اند.

گروه کاری ویژه انجمن پزشکی بیهوشی و مراقبت‌های ویژه آلمان (DGAI) گزارش داده است که در حال حاضر به طور میانگین در سراسر آلمان در هر بیمارستانی تنها ۳ تخت خالی مراقبت‌های ویژه وجود دارد.

سخنگوی این نهاد آلمان اعلام کرد: ما در یک وضعیت کاملا استثنائی هستیم که در تاریخ پزشکی مراقبت‌های ویژه هرگز تجربه نکرده ایم.

هلگا براین”، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان هم انتظار دارد که با وجود کمک‌های میلیاردی دولت، اما آسیب‌های سختی به اقتصاد آلمان وارد شود.

بر اساس جدیدترین آمار‌ها تا به حال در آلمان ۱۰۶۳۵۵۴ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۶۶۶۳ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند./دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک

دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک
دکتر مهدی صادقی سردبیر نبض بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا