عرضه اولیه متفاوت برای هفته آینده

طبق اطلاعیه سازمان فرابورس ایران، در روز یکشنبه 30 شهریور ماه 1399، شرکت ستبران پس از گذشت ماه ها از درج نماد قرار است 10 درصد از سهام خود را عرضه کند.

به گزارش نبض بورس، شرکت ستبران در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1398 و پس از اخذ کلیه شرایط پذیرش در نماد ستبرا و در گروه سایر محصولات کانی غیر فلزی به عنوان دوازدهمین شرکت در بازار شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس درج شد تا در صف عرضه های اولیه در بازار SME بایستد و آماده عرضه اولیه 10 درصدی سهام خود باشد. مع هذا در روز یکشنبه 30 شهریور ماه باید شاهد عرضه اولیه 10 درصد از سهام این شرکت معادل 2 میلیون سهم با نماد ستبرا در تابلو رشد باشیم.

معرفی شرکت:

شرکت صنعتی و معدنی ستبران در تیر ماه سال 1363 با سرمایه 500 میلون تومانی و در مجتمع صنعتی تاکستان که منطقه ای بسیار مناسب از نظر دسترسی به معادن و راه های ارتباطی می باشد، تاسیس شد. این شرکت در زمینه تهیه و خرد کردن کانی های غیر فلزی با کیفیت بسیار مناسب جهت مصرف در صنایع کاشی، سرامیک، لعاب چینی، مظروف، چینی های صنعتی و دیگر صنایع فعالیت می کند. در حال حاضر ظرفیت تولید این شرکت سالانه مقدار 100 هزار تن پودر میکرونیزه سخت و نرم شامل کوارتز، فلدسپات، دولومیت، کائولن ،کربنات و غیره در انواع مش و دانه بندی مختلف است. کارخانه ستبران تنها کارخانه مدرن در صنعت تولید پودر ایران است که پودر مورد نیاز صنایع کاشی و سرامیک و چینی با مش بندی دقیق تولید می کند. این شرکت در حال حاضر با 49 نیروی انسانی دارای 2 میلیارد تومان سرمایه اسمی است.
شرکت تولیدی سرام دیرگداز، شرکت تابعه ستبران بشمار می رود که 49.8 درصد سهام آن را در اختیار دارد. همچنین شرکت صنایع سرما آفرین با 67.4 درصد، شرکت هوا آفرین 0.01 درصد، مددکاری امام زمان 0.08 درصد و سایر اشخاص حقیقی با 32.43 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

بار دیگر عرضه اولیه ای متفاوت:

اما طبق اطلاعیه سازمان فرابورس و طبق ماده دو دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس مصوب 11 اسفند سال 94 هیات مدیره سازمان بورس، خرید سهام در این بازار صرفاً توسط اشخاص زیر امکان پذیر است:
گروه اول شامل تمام اشخاص حقوقی می شود،
گروه دوم هم سرمایه گذارانی شامل بانک ها، بیمه ها، هلدینگ ها، شرکت های سرمایه گذاری، صندوق بازنشستگی و … است که موضوع بند 3 مصوبه 28 شهریور1386 هیئت مدیره سازمان بورس هستند. البته اشخاص حقیقی هم که بیش از 500 میلیون تومان از ارزش اسمی این اوراق را خریداری کنند ذیل این گروه قرار می گیرند.

عرضه اولیه متفاوت برای هفته آینده

عرضه اولیه متفاوت برای هفته آینده

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا