در مورد فیش های نجومی در نبض بانک بیشتر بخوانید

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف حقوق‌های نجومی دریافت کردند.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری فارس با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در خصوص برخورد با مقامات و مدیران نجومی بگیر اظهار داشت: تا کنون حدود ۴۰۰ نفر از دستگاه‌های مختلف حقوق‌های نجومی دریافت کردند.

وی افزود: البته بررسی‌های ما در خصوص حقوق‌های نجومی از سال ۸۷ تا سال ۹۵ بوده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به گزارش دیوان محاسبات در خصوص حقوق‌های نجومی خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات نیز در گزارش ارائه شده، اعداد مختلفی برای دریافت حقوق‌ها اعلام کرده است که این طی گزارش دریافتی‌های از ۲۰ میلیون به بالا را بررسی و شناسایی کرده‌اند.

محمدی بر همین اساس اضافه کرد: بر اساس اعلام دیوان محاسبات و مجلس، تمامی دریافت‌های غیر متعارف این ۴۰۰ نفر به خزانه دولت بازگشت داده شده است.

وی همچنین عنوان کرد: موارد استفاده حقوق‌های نجومی به هر حال در بودجه سنواتی لحاظ و بر اساس آن تصمیم گیری می‌شود که برای چه مواردی مصرف شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که بررسی‌های صورت گرفته از سال ۹۵ تا ۹۸ چه می‌شود و آیا در این بازه زمانی مدیری دریافت حقوق نامتعارف داشته است یا خیر، گفت: ما جدیداً گزارشی مبنی بر دریافت حقوق نجومی مدیران نداشته ایم، اما اگر موردی باشد قطعا و در اسرع وقت رسیدگی می‌کنیم.

محمدی در ادامه اعلام کرد که کمیسیون اصل ۹۰ در صورت رسیدن شکایت می‌تواند موارد را رسیدگی کند بنابراین اگر شکایتی صورت گیرد ما حتماً آن را پیگیری و بررسی می‌کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: لازم است که اعلام کنیم کلیه دریافتی‌های نامتعارف از سال ۸۷ تا ۹۵ که به تعداد ۴۰۰ نفر می‌رسد به خزانه دولت بازگشت داده شده است. البته تعدادی پرونده هم در قوه قضاییه تحت رسیدگی است و قوه قضاییه و آن‌ها را رسیدگی می‌کند.

رئیس کیمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: این افراد غیر از اینکه پرونده حقوق نامتعارفشان به خزانه دولت بازگشت داده شده است، اما پرونده آن‌ها همچنان در حال بررسی است لذا پرونده آن‌ها در مرحله رسیدگی قضایی قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا