ارز دیجیتال; دلیل استقبال مردم از ارزهای دیجیتال چیست؟

این تحلیلگر بازار پول اظهار کرد: دلیل افزایش قیمت ارز‌های دیجیتال، میزان علاقه و استقبال مردم است که به این سمت رو می‌آورند البته کارکرد ارز‌های دیجیتال هرگز نمی‌تواند جایگزین پول ملی آن کشور باشد، زیرا پول ملی کارکرد‌هایی را دارد که ارز‌های دیجیتال این خصوصیت را نداشته و بیشتر ارز‌های دیجیتال در دنیا رایج هستند که حکم طلای جهان مجازی و سرمایه گذاری را دارند.

به گزارش «نبض‌بانک»؛

کریپتو کارنسی یا ارز دیجیتال به یک سیستم انتقال وجه الکترونیک گفته می‌شود که برای تایید تراکنش‌ها و تشکیل واحد‌های جدید، متکی به بانک‌های مرکزی نبوده و نیازی به شخص ثالث ندارند. در عوض در سیستم ارز‌های دیجیتال، تراکنش‌ها در یک دفتر کل توزیع شده به نام بلاک چین ثبت و رمزنگاری می‌شوند و این موضوع امکان پرداخت‌های مستقیم و همتا به همتا را فراهم می‌کند.

در همین رابطه جواد نقوی کارشناس بازار ارز در رابطه با ارز دیجیتال یا همان بیت کوین گفت: ارز‌های دیجیتال در چند سال اخیر بسیار بین مردم دنیا رایج شده است و هر شخصی در حد توانش به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و اگر هم شود کسب سود از این فناوری است.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه شاسی نظام اقتصادی دنیا در حال تغییر است، بیان کرد: ارز‌های دیجیتال در آینده، پول رایج در دنیا خواهند بود و این یک امر گریز ناپذیر است که دلیل افزایش قیمت بیت کوین در کمتر از یک دهه از پایه ۶ سنت به بیش از ۱۰ هزار دلار می‌رسد و با توجه به استقبال مردم از ارز دیجیتال، باید شاهد رشد آن باشیم.

وی افزود: دلیل افزایش قیمت ارز‌های دیجیتال، میزان علاقه و استقبال مردم است که به این سمت رو می‌آورند البته کارکرد ارز‌های دیجیتال هرگز نمی‌تواند جایگزین پول ملی آن کشور باشد، زیرا پول ملی کارکرد‌هایی را دارد که ارز‌های دیجیتال این خصوصیت را نداشته و بیشتر ارز‌های دیجیتال در دنیا رایج هستند که حکم طلای جهان مجازی و سرمایه گذاری را دارند.

نقوی با بیان اینکه بانک مرکزی در اغلب کشور‌های دنیا نظارت کافی بر ارز دیجیتال را ندارد، افزود: علی رغم اینکه بانک مرکزی نظارت کافی بر ارز دیجیتال را ندارد، اما از آن استقبال می‌شود و جهت حفظ پایه پولی کشور، خود سیستم تبدیل ارز دیجیتال به واحد پولی خود و یا ارز‌های معتبر را از طریق بانک یا صرافی‌ها و برخی فروشگاه‌ها و عابر بانک‌ها پذیرفته است.

این کارشناس بازار ارز بیان کرد: بیت کوین و یا ارز‌های دیجیتال معتبر برای کشور با شرایطی ارز آوری نیز دارد و بنابر پیشنهاد برخی از صاحب نظران به بانک مرکزی ایران درخواست شد تا بخشی از حساب ذخیره ارزی خود را به ارز دیجیتال تبدیل کند. همچنین دولتمردان کشور به اهمیت این موضوع پی برده اند و این دغدغه وجود دارد و دولت درصدد تدوین آیین‌نامه مربوط به کسب‌وکار ماینینگ و تولید ارز‌های دیجیتال است که به زودی ابلاغ می‌شود و «ققنوس» به‌عنوان پلت‌فرم اقتصاد دیجیتال با کمک بانک‌های ملت، ملی، پاسارگاد و پارسیان و هلدینگ‌های فناوری اطلاعات این بانک‌ها تولید شده است و زمینه عرضه توکن به صورت گسترده برای انواع دارایی‌ها را فراهم می‌کند که این خود نوید بسیار خوبی از رویکرد دولت به این بازار ارز دیجیتال است.

منبع: پول نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا