مدیرعامل اتریوم: برای خرید رمزارز پول قرض نگیرید

به گزارش «نبض‌بانک»؛

ویتالیک بوترین، مدیر عامل شرکت اتریوم اعتقاد دارد استفاده از پول قرضه برای خرید رمزارز ایده خوبی نیست زیرا فرد مقروض باید نه تنها اصل پول، که سود مازاد بر آن را نیز پرداخت کند و همین موضوع می تواند حاشیه سود او را در بازارهای رمزارز کمرنگ تر کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از فایننس مگنتز،در ماه های گذشته و به دلیل وقایع سیاسی و به ویژه همه گیری جهانی ویروس کرونا در جهان، صنعت امور مالی غیر متمرکز و بازارهای رمزارز شاهد رشد تصاعدی شاخص های اقتصادی خود بوده اند. در این میان قیمت بسیاری از رمزارزها به بالاترین میزان خود در تاریخ رسیده و بسیاری از رکوردها جابه جا شده است. همین موضوع باعث رشد چشمگیر شاخص حرص و طمع در میان خریداران نیز شده است. بسیاری به امید کسب پول و استفاده از تفاوت قیمت ها، پول لازم برای خریداری رمزارز را از دیگران قرض می کنند.

قبول ریسک مالی نظیر پول قرضه برای ورود به بازارهای رمزارز می تواند سرمایه گذاران را به مراتب با مشکلات مالی عمیق تری روبرو کند

مدیر عامل شرکت اتریوم ایده استفاده از پول قرضه برای خرید رمزارزها را مناسب نمی داند. آقای بوترین که برای تمرکز تمام وقت روی رمزارزها از دانشگاه خارج شد در مصاحبه اخیر خود گفت بسیاری از سرمایه گذاران برای خرید رمزارز و ذخیره اندوخته در صنعت امور مالی غیر متمرکز خطرات زیادی را به جان می خرند. آقای بوترین در ادامه گفت قبول ریسک مالی نظیر پول قرضه برای ورود به بازارهای رمزارز می تواند سرمایه گذاران را به مراتب با مشکلات مالی عمیق تری روبرو کند.

مدیر عامل شرکت اتریوم تصریح کرد هدف بازارهای رمزارز ، ایجاد اندوخته در صنعت امور مالی غیر متمرکزو ایجاد ارزش افزوده در طولانی مدت است، در صورتیکه افراد مقروض ممکن است در کوتاه مدت از تأدیه پول قرضه ناتوان بمانند.

منبع: financemagnates.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا