ارز دیجیتال ملی چین; در برنامه آزمایشی ۲۰ هزار تراکنش انجام شد

داده‌های برنامه آزمایش یوان دیجیتال در شهر سوژو نشان می‌دهد که در طول این برنامه حدود ۲۰,۰۰۰ تراکنش انجام شده است.

به گزارش «نبض‌بانک»؛  در برنامه آزمایشی ارز دیجیتال ملی چین که در شهر سوژو اجرا شد، حدود ۲۰,۰۰۰ تراکنش از طریق شرکت جی‌دی (JD) انجام شده است.

رسانه چینی گلوبال تایمز گزارش داده است که ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در این طرح متولدین دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی بوده‌اند. گفته می‌شود که حداقل یکی از این تراکنش‌ها بیش از ۱,۵۲۷ دلار بوده است.

جی‌دی در آمارهای خود اعلام کرده است که آزمایش یوان دیجیتال همزمان با روز خرید آخر سال که روز ۱۲ دسامبر (ماه دوازدهم میلادی) در قالب یک جشنواره انجام می‌گیرد، آغاز شده است. در طول این جشنواره حدود ۱۰,۰۰۰ فروشگاه فیزیکی در برنامه آزمایش یوان دیجیتال شرکت کردند.

برنامه آزمایشی شهر سوژو یکی از چندین برنامه مشابه در کشور چین به حساب می‌آید که برای آزمایش ارز دیجیتال ملی این کشور ترتیب داده شده است. در این بازه، حدود ۱۰۰,۰۰۰ بسته قرمز معادل ۳ میلیون دلار یوان دیجیتال از طریق قرعه‌کشی به داوطلبان اعطا شد. بسته‌های قرمز به یوان‌های دیجیتالی گفته می‌شود که در قالب هدیه به افراد مختلف تعلق می‌گیرد. پیش‌تر برنامه‌ای مشابه با حدود ۱.۵ میلیون دلار یوان دیجیتال با مشارکت ۵۰,۰۰۰ نفر اجرا شده بود.

کائو یین (Cao Yin)، مدیر بنیاد دیجیتال رنسانس (Digital Renaissance)، در اظهارنظری گفت:

در سال ۲۰۲۱، چین به‌دنبال تست‌های یوان دیجیتال در بخش‌های مختلفی خواهد رفت، اما به نظر نمی‌رسد شاهد عرضه این ارز دیجیتال ملی [در سال ۲۰۲۱] باشیم.

او در ادامه افزود که دولت چین به‌دنبال اجرای برنامه‌های آزمایشی بیشتری است تا به این اطمینان برسد که امکان عرضه امن یوان دیجیتال وجود دارد. او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:

در ارتباط با این موضوع، خودمان رقیب خودمان هستیم و معیاری برای مقایسه وجود دارد، بنابراین نیاز نیست عجله کنیم.

ماه آوریل (فروردین)، بانک مرکزی چین چندین برنامه آزمایشی در شهرهای شنژن، چانگدو، سوژو و ژیونگان ترتیب داد. طبق گزارش‌های ماه نوامبر (آبان)، در طول این برنامه ها بیش از ۴ میلیون تراکنش با مجموع ارزش ۳۰۰ میلیون دلار پردازش شدند.

چندی پیش بانک مرکزی چین اعلام کرد که قصد دارد در شهرهای بیشتری از جمله پنک و تیانجین و استاد هیبی این برنامه‌های آزمایشی را اجرا کند. طبق گزارش‌ها، چین قصد دارد یوان دیجیتال را پیش از المپیک زمستانی ۲۰۲۲ عرضه کند. این المپیک فوریه ۲۰۲۲ و در پکن برگزار خواهد شد.

منبع: ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا