قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۹/۲۸

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۱۸۸۲ دلار و ۵۸ سنت رسید.

به گزارش «نبض‌بانک»؛

 در حالی که ارزش دلار اندکی ترمیم شده، قیمت طلا پس از افزایش قابل توجه سه جلسه گذشته امروز شاهد کاهش بود، اما به دلیل امیدها به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید در آمریکا، فلز زرد همچنان در مسیر ثبت سومین افزایش هفتگی متوالی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.15 درصد کاهش به 1882 دلار و 58 سنت رسید. از ابتدای هفته جاری تاکنون قیمت طلا 2.3 درصد رشد داشته است. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز نیز با 0.06 درصد افت به 1889 دلار و 30 سنت رسید.

مارگارت یانگ استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «بسته محرک مالی دولت آمریکا کم و بیش تاثیر خود را بر بازارها گذاشته… بنابراین تجار تلاش می کنند قبل از تعطیلات پایان هفته سود خود را از بازار بردارند.»

در همین حال، جمهوری خواهان و دموکرات ها در کنگره همچنان مشغول مذاکره بر سر مفاد دور جدیدی از کمک های کرونایی هستند. دیروز قانون گذارانی از هر دو حزب گفتند که شکست توافق دیگر جزء گزینه های محتمل نیست.

ارزش دلار امریکا امروز 0.2 درصد رشد داشت و اندکی از پایین ترین رقم بیش از 2 سال گذشته فاصله گرفت. همین مسئله سبب کاهش جذابیت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

به گفته یانگ، عبور از رقم 1892 دلار به لطف موضع پولی انبساطی فدرال رزرو و تضعیف ارزش دلار می تواند سبب حرکت صعودی قیمت طلا تا آستانه رقم 1910 دلار شود.

تحلیلگران همچنین معتقدند وعده فدرال رزرو مبنی بر تداوم برنامه خرید اوراق قرضه تا زمان بهبود بازار کار و رسیدن به نرخ تورم 2 درصدی می تواند عامل تقویت قیمت طلا باشد.

اما عامل دیگری که مانع از رشد قیمت طلا شده توصیه مشاوران دولت آمریکا مبنی بر تایید استفاده اضطراری از واکسن تولیدی شرکت مادرنا بوده است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا