تخمین ارزش ۴۰۰ هزار دلاری بیت کوین

مدیر ارشد سرمایه‌گذاری جهانی گوگنهایم گفت: ارزش بیت کوین باید حدود ۴۰۰ هزار دلار باشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، طبق گفته مدیر ارشد سرمایه گذاری جهانی گوگنهایم، اسکات مینرد، محبوب ترین ارز رمزنگاری شده جهان، بیت کوین، باید بر اساس کمبود و ارزش آن نسبت به طلا، ارزشی ۲۰ برابر بیشتر از ارزش فعلی داشته باشد.

مینرد به بلومبرگ گفت که عرضه بیت کوین به ۲۱ میلیون سکه محدود می شود و به آن علامت تجاری ضد تورمی می دهد. وی گفت که کمبود این توکن، همراه با چاپ پول بی نظیر فدرال رزرو نشان می دهد که قیمت آن باید به ۴۰۰ هزار دلار افزایش یابد. کار اساسی ما نشان می دهد که ارزش بیت کوین باید حدود ۴۰۰ هزار دلار باشد. این بر اساس کمبود و ارزیابی نسبی مواردی مانند طلا به عنوان درصد تولید ناخالص داخلی است.

گوگنهایم از جمله موسساتی است که اعتبار بیت کوین را به عنوان یک دارایی ذخیره تایید می کند. ماه گذشته، این شرکت برای رزرو ۱۰ درصد از وجوه فرصت های کلان ۵.۳ میلیارد دلاری خود برای سرمایه گذاری در Grayscale Bitcoin Trust، یک وسیله سرمایه گذاری متمرکز بر بیت کوین، اقدام کرد.

روز پنج شنبه، بیت کوین بالاتر از ۲۳ هزار دلار فروخت و از آن زمان تاکنون نزدیک به همان سطح مانده است. تحلیل گران دلیل این افزایش را تقاضای افزاینده سرمایه گذاران موسساتی مانند پاول تودور جونز و استنلی دراکنمیلر دانستند.

در اوایل این هفته، متصدی صرافی هیات مدیره شیکاگو از برنامه خود برای راه اندازی شاخص های ارزهای رمزنگاری شده در سال آینده با همکاری CoinRoutes، یک شرکت نرم افزاری تجاری مستقر در نیویورک، خبر داد. این صرافی قرار است داده هایی را برای چندین ارز رمزنگاری شده با محدودیت بالا در بازار فراهم کند.

منبع: ایبنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا