بساط سرکرده‌های قمار زیر آتش/ معاون پلیس فتای ناجا: منتظر بازداشت‌های برون‌مرزی بعدی باشید

معاون پلیس فتا با بیان اینکه عزم پلیس فتا در برخورد با سایت‌های شرط‌بندی و قمار جدی است و مردم هم نتیجه این برخوردهای جدی را خواهند دید، از تداوم روند برخورد با گردانندگان سایت‌های قمار در خارج از مرزها خبر داد.

بساط سرکرده‌های قمار زیر آتش/  معاون پلیس فتای ناجا: منتظر بازداشت‌های برون‌مرزی بعدی باشید

به گزارش «نبض‌بانک»؛ روزنامه خراسان در گزارشی به دستگیری سرکرده‌های قمار آنلاین پرداخته‌ است که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است.

«شناسایی ۷۰ هزار قمارباز از روی تراکنش‌های بانکی»، «بازداشت ۳۰۲ تبلیغ‌کننده» و «مسدودسازی ۹۰۰ کانال تلگرامی»؛ این‌ها خروجی اقدامات جدی دستگاه قضایی، پلیس‌فتا و بانک مرکزی طی یک‌ماه اخیر است که نشان می‌دهد برخوردها با سوداگران قمار و شرط‌بندی جدی‌تر شده است؛ علاوه بر آن، کلاهبرداران خارج از مرزهای کشور هم دیگر در امان نیستند و خبرهای خراسان حاکی است بعد از بازداشت دو نفر طی روزهای گذشته، به زودی چندنفر دیگر از این کلاهبرداران نیز با مشارکت اینترپل بازداشت و به پلیس ایران تحویل داده خواهند شد. 

«میلادها» در تور پلیس اینترپل

همین چندروز قبل بود که خبر بازداشت «میلاد حاتمی» یکی از اصلی‌ترین گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی سر و صدا به‌پا کرد. هرچند پلیس ترکیه درباره بازداشت حاتمی توضیحاتی ارائه کرد که ارتباط مستقیمی با کلاهبرداری‌های او ندارد، اما به هر حال احتمال  تحویل او به پلیس ایران  افزایش یافته است  و چشم بسیاری از مال‌باختگان به بازگشت و محاکمه اوست.

البته میلاد حاتمی فقط یکی از سلاطین قمار است که در آن سوی مرزها جیب جوانان ایرانی را خالی کرد و با پولشویی‌هایش زندگی بسیاری را به تباهی کشاند، میلادهای دیگری هم هنوز مشغول این بازی کثیف‌اند که حالا عرصه بر آن‌ها تنگ شده و بیم بازداشت به جان‌شان افتاده است.

بازداشت ۱۰ سلبریتی مجازی و حقیقی

تازه‌ترین خبرها در این‌باره را هم سرهنگ «مصطفی نوروزی» رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا اعلام کرده و از بازداشت‌ها و مسدودسازی یک ماه اخیر گزارش داده است:

* در سال ۹۹ بیش از ۱۶ هزار فقره سایت و اکانت را درباره قمار و شرط‌بندی مسدود کردیم و در این رابطه ۱۴۷۰ پرونده تشکیل شد.

* در یک‌ماه اخیر حدود ۹۰۰ کانال تلگرامی را  که توسط باندی درباره تبلیغ قمار و شرط‌بندی فعالیت داشتند، مسدود کردیم؛ این باند سازمان‌یافته توسط ۳۰۲ نفر به تبلیغ سایت‌های قمار و شرط‌بندی می‌پرداختند که بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.

* تعداد معدودی از سلبریتی‌ها و ورزشکاران کشور نیز جزو تبلیغ‌کنندگان سایت‌های شرط‌بندی و قمار بودند که ۱۰ نفر آن‌ها دستگیرشدند و با نظر مقام قضایی برای آن‌ها قرار قانونی صادر شده است.

 *در رابطه با مجرمان و گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور، دو نفر به کشور بازگردانده شده‌اند.

ارسال اطلاعات ۷۰ هزار قمارباز فعال شناسایی‌شده به مراجع قضایی

بانک مرکزی هم تلاش‌های خود را برای شناسایی قماربازان فعال تشدید کرده است تا اجازه ندهد این کلاهبرداران از درگاه‌های پرداخت الکترونیکی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در صفحه شخصی خود نوشت: اطلاعات ۷۰ هزار قمارباز فعال شناسایی‌شده توسط سامانه هوشمند کشف جرایم مالی شبکه پرداخت، به مرجع محترم قضایی ارسال شد.

 مهران مهرامیان افزود: تاکنون ۲۰ هزاردرگاه پرداخت و حساب بانکی مسدود شده و موارد جدید نیز شناسایی و بلافاصله مسدود می‌شود.  

منتظر بازداشت‌های برون مرزی بعدی باشید

معاون اجتماعی پلیس فتا درباره جزئیات بیشتر بازداشت‌های اخیر، به ویژه بازداشت سلبریتی‌های تبلیغ‌کننده سایت‌های قمار و شرط‌بندی می‌گوید: «۱۰ نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند که با توجه به نظر دادستانی، فعلا امکان انتشار اسامی آن‌ها وجود ندارد».

سرهنگ پاشایی در پاسخ به سوالی درباره حوزه کاری این ۱۰ بازداشت‌شده نیز توضیح می‌دهد: «این بازداشت‌شدگان جزو بازیگران نیستند، بیشتر آن‌ها سلبریتی‌های فضای مجازی هستند و دو سه نفر آن‌ها هم فوتبالیست و ورزشکارند ».

 معاون پلیس فتا درباره تداوم روند برخورد با گردانندگان سایت‌های قمار در خارج از مرزها هم می‌گوید: برای تعدادی از مجرمان خارج از کشور، به اینترپل اعلان قرمز کرده‌ایم و در حال استرداد چند نفر از آن‌ها هستیم که یکی‌یکی تحویل پلیس ایران خواهند شد.

سرهنگ پاشایی تصریح می‌کند: عزم پلیس فتا در برخورد با سایت‌های شرط‌بندی و قمار جدی است و در روزهای آینده هم تشدید خواهد شد، مردم هم نتیجه این برخوردهای جدی را خواهند دید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا