وام خرید مسکن ۵۰۰میلیون تومانی

مدیرعامل بانک مسکن، چهارشنبه هفته گذشته از افزایش وام خرید مسکن حساب جوانان به یک‌میلیارد تومان خبر داد و گفت: در دوره ۱۵ساله متقاضی می‌تواند از یک‌میلیارد تومان وام خرید مسکن استفاده کند.

به گزارش «نبض‌بانک»؛وام مسکن جوانان به یک‌میلیارد تومان، وام مسکن روستایی به ۱۰۰میلیون تومان و وام ساخت مسکن به ۴۵۰میلیون تومان افزایش یافت. حال نوبت افزایش وام خرید مسکن است. هیات‌مدیره بانک مسکن به شورای پول و اعتبار پیشنهاد داد تا وام خرید مسکن از محل اوراق تسه به ۵۰۰میلیون تومان افزایش یابد. این رقم در حال حاضر ۲۴۰میلیون تومان است که ۴۰میلیون تومان از آن تسهیلات جعاله است.

به گزارش دنیای اقتصاد، حال باید دید، وام خرید مسکن که به تایید اولیه اعضای این شورا رسیده، طبق انتظارات در جلسه رسمی‌ شورای پول و اعتبار در هفته جاری نیز به تصویب خواهد رسید یا خیر. در طرح پیشنهادی وام خرید ۵۰۰میلیون تومانی مسکن، رقم جعاله مسکن ۱۰۰میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این رقم برای وام خرید مسکن از محل اوراق تسه در تهران است که به تبع آن در شهرستان‌ها نیز به دو برابر نرخ فعلی افزایش می‌یابد. در حال حاضر، وام خرید مسکن تسه در مراکز استان‌ها و شهرهای بالاتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت برای زوجین ۱۶۰میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۲۰‌میلیون تومان است. اقساط وام ۱۰۰میلیون تومانی برای تهران بیش از یک‌میلیون و۶۰۰ هزار تومان است که با افزایش وام به حدود دو برابر، اقساط آن نیز دو برابر می‌شود. به این ترتیب در هر ۲۰۰‌میلیون تومان وام برای هر فرد مجرد، ۳میلیون و۲۰۰ هزار تومان قسط ماهانه خواهد بود که در ۴۰۰‌میلیون تومان وام زوجین، به ۶میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. سایر شرایط دریافت وام همچنان مانند روال فعلی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا