جزئیات کامل درآمدهای مالیاتی در دو ماهه ابتدایی امسال

بیشترین درصد تحقق درآمدهای مالیاتی در دو ماهه ابتدایی امسال، مربوط به عوارض خروج از کشور و کمترین تحقق مربوط به مالیات خانه ها و خودروهای لوکس و مالیات بر خانه های خالی است.

به گزارش نبض بانک به نقل از خبرگزاری فارس، مجموع درآمدهای وصولی مالیاتی در دو ماه ابتدایی امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشدی معادل 98 درصد از مبلغ 198 هزار و 168 میلیارد ریال به مبلغ  392 هزار و 635 میلیون ریال افزایش یافته است. میزان وصولی درآمدهای مالیاتی طی دوره زمانی مذکور 87 درصد از درآمد پیش بینی شده در بودجه مصوب سال 1400 محقق گردیده و شامل 85  درصد در بخش مالیات‌های مستقیم و 90 درصد در بخش مالیات‌های غیر مستقیم است.

مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم در سال 1400 به ترتیب 53 درصد و 47 درصد از مجموع درآمدهای مالیاتی را به خود اختصاص می دهند.

از مجموع مالیات‌های مستقیم در دوره مذکور 28 درصد سهم مالیات تکلیفی و مابقی معادل 72 درصد مالیات تشخیصی بوده است. همچنین، از مجموع مالیاتهای غیر مستقیم در دوره مذکور 3 درصد سهم مالیات تکلیفی و معادل 97 درصد مالیات تشخیصی بوده است.

براساس این گزارش، درصد تحقق هریک از درآمدهای مالیاتی در دوره مذکور به شرح نمودار زیر است:

بیشترین درصد تحقق درآمد، مربوط به عوارض خروج از کشور و کمترین تحقق مربوط به مالیات خانه ها و خودروهای لوکس و مالیات بر خانه های خالی است. در بخش درآمد مالیات های مستقیم مالیات اشخاص حقوقی غیر دولتی و مالیات مشاغل و در بخش مالیات های غیرمستقیم عوارض خروج از کشور، مالیات بر فروش سیگار، مالیات شماره گذاری خودرو و مالیات بر ارزش افزوده تحقق بیش از 100 درصد بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا