4 هزار میلیارد تومان درآمد خوراک پتروشیمی در سال 98 به حساب هدفمندی واریز نشد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم با بیان اینکه شیوه توزیع 4 هزار میلیارد تومان منابع هدفمندی یارانه‌ها که در اختیار رئیس جمهور قرار گرفته، شفاف و روشن نیست، گفت:‌ 4 هزار میلیارد تومان درآمد خوراک پتروشیمی در سال 98 به حساب هدفمندی واریز نشد.

به گزارش نبض بانک ، محمد حسینی  با اشاره به حساب خاص رئیس جمهور که ۴ هزار میلیارد تومان از منابع حاصل شده هدفمندی یارانه ها در سال ۹۸ به حساب خاص در ردیف متفرقه بودجه سال ۹۹ واریز شده است، اظهار داشت: در یکی از بندهای مصوبه اردیبهشت یا خرداد ماه سال جاری سران قوا این موضوع مصوب شد که درآمد هدفمندی یارانه‌ها به حساب خاص ردیف متفرقه قانون بودجه واریز شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم با طرح این سوال که چرا پول هدفمندی به حساب این سازمان واریز نشده است و حساب ردیف‌های متفرقه ریخته شد؟ گفت: در بودجه برای هر درآمدی یک ردیف مصرف پیش بینی شده است بنابراین از این جهت شفاف بوده و اگر درآمدی حاصل شود مشخص است که به چه حسابی در خزانه واریز شود.

وی در پاسخ به این سوال که گفته بودید ۲۷ هزار میلیارد تومان درآمد هدفمندی یارانه‌ها به حساب خاص واریز شده است، بیان داشت: این رقم از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها در پایان سال گذشته بدست آمده که ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل فروش فرآورده‌های نفتی برای طرح معیشت بنزینی مصرف شد.

این نماینده سابق مجلس افزود:‌ ۴ هزار میلیارد تومان آن به سال جاری و ردیف متفرقه موکول شد که مصرف آن در اختیار رئیس جمهور بوده و هزینه کرد آن در بودجه شفاف نیست. در حالی باید جدول توزیع داشته باشد تا ابهام پیش نیاید. مثلا ۱۲۰ میلیارد تومانی که برای خرید ساختمان دانشکده شهید بهشتی پرداخت شد در بودجه ردیف مجزا داشته و پایان آن سال ۱۴۰۳ است. در بودجه امکان جابه جایی ۱۰ درصد اعتبارات مجوز قانونی دارد در حالی که حدود ۶۰ برابر پرداختی وجود داشته که فراتر از قانون محسوب می‌شود. از طرفی توزیع ناعادلانه استانی در مصرف ۴ هزار میلیارد تومان مشهود است.

حسینی گفت:‌ همچنین ۴ هزار میلیارد تومان دیگر که مربوط به خوراک پتروشیمی ها بوده و همچنان وصول نشده و در حسابهای شرکت نفت و پالایش و پخش است و می‌گویند در حال وصول است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا