ترخیص کالاهای رسوبی در گمرک از مرز ۱میلیون تن گذشت

پس از ابلاغ دستورالعمل مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای ترخیص کالاهای رسوبی در روز ۱۹ آبان ماه؛ با همکاری شبانه روزی گمرکات طی یک روز حدود ۱.۱ میلیون تن انواع کالا از گمرکات سراسر کشور ترخیص شد.

به گزارش نبض بانک ، مهرداد جمال معاون فنی گمرک ایران با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور گفت: از روز ۱۹ آبان ماه که دستورالعمل مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای ترخیص کالاهای رسوبی ابلاغ شد تا روز ۲۰ آبان با همکاری شبانه روزی گمرکات طی یک روز حدود ۱.۱ میلیون تن انواع کالا از گمرکات سراسر کشور ترخیص شد.

او ادامه داد: این کالاها شامل مواد اولیه تولید، کالاهای اساسی و نهاده های دامی، تجهیزات صنعتی،‌کالاهای واسطه ای، اقلام مربوط به پروژه های راهبردی و تولیدی می باشند،به گفته این مقام مسئول، طی ماه های ابتدایی سال و ابتدای آبان ماه تنها ۱۵ میلیون تن کالا از گمرکات کشور ترخیص شده بود که بر این اساس به صورت میانگین هر ماه ۲ میلیون تن کالا وارد کشور میشد اما با عملیاتی شدن مصوبه دولت ظرف یک روز حدود ۱ میلیون تن کالا ترخیص شده است و این موضوع یک رکورد محسوب میشود.

وی افزود: ترخیص اقلام ضروری مردم به صورت شبانه روزی در گمرکات کشور در جریان است و امیدوار هستیم با نظارت سایر مراجع این افزایش عرضه و ترخیص گسترده کالا منجر به کاهش فوری قیمت کالاها در بازار شود.

رونقی همچنین در گفتگو با تسنیم با اشاره به مشکل برنج های رسوبی گفت: مشکل مربوط به برنج های رسوبی در گمرکات نیز حل شده است و با صدور مجوزهای معتبر از سوی سازمان استاندارد محموله های رسوبی برنج نیز در حال ترخیص از گمرکات میباشد.

معاون گمرک گفت: حدود ۲۰ هزار تن برنج که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد و در گمرکات رسوب کرده بود در حال ترخیص میباشد و در اختیار شرکت بازرگانی دولتی قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا