افزایش 23 هزار و 110 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات بورس و فرابورس 19.4 هزار میلیارد تومان شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند رو به رشد 23 هزار و 110 واحد افزایش یافت.

افزایش 23 هزار و 110 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات بورس و فرابورس 19.4 هزار میلیارد تومان شد

به گزارش نبض بانک ، بورس اوراق بهادار تهران که این هفته روند رو به رشد را در پیش گرفته، امروز هم رو به افزایش بود، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات امروز با افزایش 23 هزار و 110 واحد به رقم یک میلیون و 296 هزار و 956 واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن با افزایش 4 هزار و 595 واحد به رقم 374 هزار و 744 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 930 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 10.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب یک میلیون و 167 هزار معامله و به ارزش 11 هزار و 694 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

اگر ارزش معاملات فرابورس را هم در نظر بگیریم که بیش از 7 میلیون 913 هزار میلیارد تومان رسید مجموع ارزش بورس و فرابورس به بیش از 19 هزار و 400میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس به جزء شاخص بازار دوم مثبت و رو به رشد بودند، به گونه‌ای که شاخص کل بورس و نیز شاخص قیمت سهام با معیار وزنی ـ ارزشی هر کدام 1.8 درصد نسبت به روز قبل رشد داشتند.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر یک 1.2 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 2.3 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 3.7 درصد افزایش یافت اما شاخص بازار دوم که معاملات عمده در آن انجام می‌شود امروز .0.68 درصد کاهش یافت


روند یکساله شاخص بورس تهران

امروز نمادهای شاخص شامل فولاد مبارکه، ملی مس ایران، پتروشیمی خلیج‌فارس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، گل‌گهر و پالایش نفت اصفهان بوده‌‌اند و در جهت دیگر با باز شدن نماد شستا بیشترین اثر کاهش در شاخص را بازی کرده است.

نمادهای پرتراکنش امروز در بورس تهران شامل شستا، زامیاد، ایران‌خودرو، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، فولاد مبارکه، بهسازکاشانه تهران، تأمین سرمایه امین بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 251 واحد رشد کرد و به رقم 16 هزار و 348 واحد رسید.ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 112 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 685 هزار فقره معامله و به ارزش 7 هزار و 813 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای شاخص‌ساز بورس شامل صبا تأمین، فولاد هرمزگان، ذوب‌آهن، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریا ساسول،‌نیروی برق دماوند و مدیریت انرژی تابان‌حور بوده است.

نمادهای پر تراکنش در فرابورس ایران شامل صنایع لاستیک یزد، سرمایه‌گذاری پویا، انرژی پیوندگستر پارس، پتروشیمی ارومیه، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه مسیر برق گیلان و تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز یکی از مهمترین وقایع بازار سرمایه باز شدن نماد شستا، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی است که حدود یک ماه به علت برگزاری اولین مجمع این شرکت بسته بود و امروز در میانه بازار باز شد که اتفاقا بیشترین اثر منفی به اندازه 13 هزار و 499 واحد در کاهش شاخص اثر گذاشت.

همچنین امروز نمادهای 5 شرکت استانی سرمایه‌گذاری عدالت شامل استان سیستان و بلوچستان، کردستان، همدان و گیلان و لرستان بوده‌اند.

کارشناسان مرتب تأکید می‌کنند برای خرید و فروش سهام در بورس تهران ابتدا مطالعه و تحقیق کنید و سپس سرمایه‌گذاری از محل پس‌اندازها انجام شود.

همچنین با توجه به اصلاحاتی که در قیمت سهام و شاخص کل روی داده برخی از سهام ارزنده شده و الان فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بورس به شمار می‌رود.

از طرفی متوقف شدن فروش سهام عدالت که از دو روز قبل اتفاق افتاده نیز در جلوگیری از ریزش شاخص بی‌تأثیر نبوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا