دولت پاکستان، برای توسعه صنعت مالی غیر متمرکز در این کشور چه خواهد کرد؟

دولت پاکستان در نظر دارد با ایجاد برخی قوانین قضایی و موازین حقوقی در بازارهای رمزارز، زمینه را برای توسعه و شکوفایی صنعت امور مالی غیر متمرکز در سرتاسر این کشور فراهم کند.

به گزارش نبض بانک ، سازمان بورس و اوراق بهادار پاکستان در تازه ترین گزارش پژوهشی خود ضمن بررسی ابعاد حقوقی مرتبط با صنعت رمزارزها در دستگاه های قضایی دیگر کشورهای جهان، متمم ها و لوایح ویژه ای را برای چارچوب بندی حیطه امور مالی غیر متمرکز تدوین کرده است.

توسعه و شکوفایی یک صنعت نوظهور منوط به وجوه نظارتی قانون و چارچوب های اجرایی دستگاه های قضایی است

گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار پاکستان تاکید می کند دارایی های دیجیتال عصر جدیدی را در تاریخ صنعت امور مالی آغاز کرده

در این گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار پاکستان تاکید می کند دارایی های دیجیتال عصر جدیدی را در تاریخ صنعت امور مالی آغاز کرده. مقامات ارشد سازمان بورس پاکستان اعتقاد دارند توسعه و شکوفایی یک صنعت نوظهور منوط به وجوه نظارتی قانون و چارچوب های اجرایی دستگاه های قضایی است. به عبارتی چارچوب قانون با نشان دادن مسیر و تنظیم بازار این اجازه را نمی دهد تا صنایع نوظهور مالی به بیراهه کشیده شوند.

در صنعت امور مالی غیر متمرکز تمامی شهروندان می توانند بنا به میزان دارایی خود، سهمی از گردش کلان مالی در ابعاد بین المللی داشته باشند

در صنعت امور مالی غیر متمرکز تمامی شهروندان می توانند بنا به میزان دارایی خود، سهمی از گردش کلان مالی در ابعاد بین المللی داشته باشند

در نظام کلان سرمایه داری بسیاری از سرمایه گذاران خُرد نمی توانند وارد چرخه گردش مالی شوند. در صنعت امور مالی غیر متمرکز چنین موضوعی وجود ندارد زیرا تمامی شهروندان می توانند بنا به میزان دارایی خود، سهمی از گردش کلان مالی در ابعاد بین المللی داشته باشند.

مقامات سازمان بورس و اوراق بهادار پاکستان در گزارش خود به دموکراسی جاری در بطن تکنولوژی بلاک چین و بازارهای رمزارز اشاره می کنند و اعتقاد دارند صنعت امور مالی غیر متمرکز با ایجاد یک محیط همگانی و به دور از تبعیض های طبقاتی، به تمامی آحاد جامعه این امکان را می دهد تا در عرصه مناسبات مالی نقشی متناسب با قامت دارایی های خود به عهده بگیرند.

افزایش شفافیت در مناسبات اقتصادی، بهبود عملکرد سازوکارهای پرداخت، افزایش نقدینگی، و هوشمند سازی روش های احراز هویت، از دیگر مزایای نهادینه سازی صنعت امور مالی غیر متمرکز است که توسط سازمان بورس پاکستان به آنها پرداخته شده است

گذشته بانک مرکزی پاکستان اعلام کرد تا سال 2025 ارز دیجیتال رسمی این کشور را در ابعاد کلان ملی صادر خواهد کرد.

کشور پاکستان اگرچه آهسته اما به صورت پیوسته و یکپارچه به سمت نهادینه سازی سازوکارهای نوین صنعت رمزارزها و سیستم های امور مالی غیر متمرکز حرکت می کند. سال گذشته بانک مرکزی پاکستان اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ ارز دیجیتال رسمی این کشور را در ابعاد کلان ملی صادر خواهد کرد.

منبع: کوین تلگراف.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا